Son Dakika
08 Aralık 2018 Cumartesi

Sömestr tatiliyle birlikte Umre’ye gittiler

23 Ocak 2016 Cumartesi, 18:35

Sakarya’nın İlçesinde öğrenci, öğretmen ve velilerin de aralarında bulunduğu 38 kişi, yapılan dualarla birlikte Çubukçu Turizm kafilesiyle Umre’ye gönderildi.

Levent CANDAN – SAKARYA Adapazarı’nda 15 günlük yarıyıl (sömestr) tatilini kutsal topraklara yolculuk yaparak geçirmek ve dini vazifelerini yerine getirmek için, dün öğrenci, öğretmen ve velilerin de aralarında bulunduğu 38 kişi Çubukçu Turizm kafilesiyle Umre’ye gönderildi. Yatsı Namazı sonrası Sakarya Büyükşehir Belediyesi Terminali’nde yapılan dualarla yola çıkan öğrenci, öğretmen ve veliler, 10 gün Mekke, 4 Gün Medine’de kalarak, kutsal toprakları karış karış ziyaret ederek, ibadetini yerine getirecek. Çocuklarının küçük yaşta umreye gidecek olmasından dolayı büyük sevinç içerisinde olduklarını dile getiren veliler ise bu ziyarette çocuklara eşlik edecek olmalarının ayrı bir zevk olduğunu vurguladı.

YAPAN: “Başarılı öğrencileri umre ile ödüllendirilmelidir”
Çubukçu Turizm Yetkilisi Murat Yapan, bugün yarıyıla girerek, sömestr tatilini kutsal topraklarda geçirmek isteyen 38 öğrenci, öğretmen ve velimizi Umre’ye yollamanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek; “Ülkemizde birkaç yıldır öğretmen ve öğrencilere yönelik teşvik söz konusu. Şu anda da öğretmen ve öğrencilerimizden ziyarete katılanlar var. Ben özellikle velilere şunu tavsiye ediyorum. Başarılı öğrencileri umre ile ödüllendirme cihetine gidelim. Bizim kültürümüzde hac ve umrenin ileriki yaşlara münhasır anlayışı var. Hâlbuki bu ziyaretten öğrenciler başta olmak üzere büyük küçük herkesin alacağı çok şey var diye düşünüyorum” dedi. Yapan ayrıca, 28 Ocak’ta da 26 öğretmen ve öğrenciden oluşan grubunun da 10 günlük program çerçevesinde Umre’ye yollayacaklarını da hatırlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz