Son Dakika
15 Şubat 2019 Cuma

Şeyh Muslihiddin’de İkinci Sohbet

12 Kasım 2017 Pazar, 17:10
Sakarya’nın en eski ve tarihi camilerinden Kaynarca İlçesi’ndeki Şeyh Muslihiddin Camii’nde düzenlenen sohbet programlarının ikincisi tarih ve edebiyat sevdalılarının katılımıyla yapıldı.

SAKARYA

Yazar Fahri Tuna’nın danışmanlığını, Büyükkaynarca Köyü halkından Süreyya Vardar, Hatice Kara, Sadiye ve Olcay Ceylan’ın evsahipliğini yaptığı Şeyh Muslihiddin Sohbetleri’nin ikincisine, SAÜ Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

İlki geçtiğimiz ay düzenlenen Şeyh Muslihiddin Sohbetleri’nin ikincisine ilgi yine yoğun oldu. Adapazarı, Kocaeli ve çevre ilçelerden çok sayıda dinleyicinin katıldığı programda “Camideki Şair Mehmet Akif ve İstiklal Marşımız” başlıklı bir konuşma yapan SAÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir, arşivindeki slaytlar eşliğinde iki saate yakın; Akif’in hayatından bilinmeyen yönleri, İstiklal Marşımızın yazılışı, kabulü ve sonrasında yaşanan önemli ayrıntıları, Milli Şairin Mısır günlerini ve akrabalarının zor şartlardaki yaşam hikayelerini, vatan sevgisini ve hasretini anlattı.

Yakın tarihimize önemli notların düşüldüğü sohbet programının sonunda tertip heyeti Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir’e günün anısına kitap hediye etti.

Şeyh Muslihiddin Sohbetleri programı Aralık ayında farklı konu ve konuklarla devam edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz