Son Dakika
15 Ocak 2019 Salı

Serdivan’da Ağızlar Aşure İle, Gönüller Kur’an İle Tatlandı

01 Ekim 2017 Pazar, 14:53
Serdivan Belediyesi tarafından Muharrem ayı münasebetiyle gerçekleştirilen programda, sesleri ve hitabetleri ile gönüllerde taht kurmuş hafızlar Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve kaside okudu. Programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

SAKARYA – Serdivan

Serdivan Fatih Camii’nde gerçekleştirilen programda, Ankara Ahmed Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Hafız Ali Tel ile Üsküdar Gülnuş Valide-i Cedid Camii İmam Hatibi Hafız Kerim Öztürk Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile kalplere dokunurken, Ataşehir Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Hafız Yunus Balcıoğlu ise okuduğu kasidelerle gönüllerin pasını sildi. Orhan Camii Emekli Müezzini Hafız Hasan Çolak da program sonunda dua etti.

Alemdar Aşure Kazanlarının Başına Geçti

Program sonrası Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Fatih Camii yanındaki çınarın altında kurulan kazanların başına geçerek vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Geleneksel aşure etkinliğine, Serdivan İlçe Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kardeşliğimizin Artmasına Vesile Olsun

Muharrem ayının, paylaşmanın ve şükretmenin timsali olduğunu belirten Başkan Alemdar, “Muharrem ayı birlik ve beraberlik ayıdır. İnşallah bugün burada aşure kazanları etrafındaki birlikteliğimiz, kardeşliğimizin ve muhabbetimizin artmasına vesile olur.” dedi.

Yaklaşık 5 bin kişilik aşurenin dağıtıldığı program sonunda Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, başta hafız hocalar olmak üzere programa katılan herkese teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz