Son Dakika
20 Şubat 2019 Çarşamba

Şehit Safitürk adına 1981 adet fidan dikildi

26 Mart 2017 Pazar, 23:31
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “21 Mart Dünya Ormancılık Günü” ve 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan “Ormancılık Haftası” etkinlikleri kapsamında Şehit Muhammed Fatih Safitürk Anadolu Lisesinde düzenlenen fidan dikim törenine katıldı.

SAKARYA
Törene Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Kıymetli Hocamız Asım Safitürk’ün yanı sıra; Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, “Dünya Ormancılık Haftası” vesilesiyle şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, ayrıca Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün doğum yılına ithafen dikilen 1981 adet fidan dikim sertifikasını, babası Kıymetli Hocamız Asım Safitürk’e takdim etti.

Ağaçlandırma konusuna bizatihi Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin çok önem verdiğini, Yurdumuzun her köşesinde milyarlarca ağaç dikildiğini belirten Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “Değerli meslektaşımız, Aziz Şehidimiz Muhammed Fatih Safitürk’ün adını verdiğimiz bu lisenin bahçesinde, yine Aziz Şehidimizin doğum yılına izafen 1981 adet fidan dikiyoruz ve hatırasını yaşatmak için dikilen bu fidanları n bakım ve korunmasını siz gençler imize emanet ediyoruz.

Başta Aziz Şehidimiz Muhammed Fatih Safitürk olmak üzere; bütün Şehitlerimizi, orman Şehitlerimizi, 15 Temmuz Şehitlerimizi ve bütün Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyoruz. Onlara minnettarız. Bugün burada huzurlu, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayabiliyorsak, Bayrağımız yurdumuzun her köşesinde özgürce dalgalanabiliyorsa, Şehitlerimizin çekinmeden verdikleri canları sayesindedir. Milletimiz ve özellikle gençliğimiz onlara daima minnettardır” dedi.

Aziz Şehidimiz Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Kıymetli Hocamız Asım Safitürk de, böyle bir etkinlikle kendilerine güzel bir gün yaşattıkları için herkese teşekkür etti.

Öğrencilerin orman temalı resimlerini inceleyerek halk oyunları ekibinin gösterilerini de izleyen Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, programın sonunda Kıymetli Hocamız Asım Safitürk, protokol üyeleri ve öğrencilerle beraber okul bahçesine fidan dikti.

Okuldaki Şehit Muhammed Fatih Safitürk köşesinde Aziz Şehidimiz için dua eden Vali Coş, herkesin Orman Haftası ile ağaç bayramını da kutladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz