Son Dakika
05 Aralık 2018 Çarşamba

Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış mezarı başında anıldı

26 Ocak 2016 Salı, 09:12

Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış ölümünün 26.Yılında Sakarya’nın Geyve ilçesi Şerefiye Mahallesindeki aile kabristanlığında mezarı başında anıldı

Anma Proğramına Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış 1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden devre arkadaşları Tünay DEVRAN,Faik Derya ECEVİT,Mustafa GÜNEŞ,Oğuz AKSOY,Aziz Kamil GÜLER,Erol AKTAŞ,Zekeriya EREN,Yüksel KILINÇASLAN,Derya YILMAZER,Güngör GÜVEN, Hikmet Muzaffer POTUR,Erol AKTAŞ,Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN,MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin KAYA, Geyve Belediyesi Meclis Üyesi Engin TOKLU, 26.Dönem CHP Milletvekili Adayı Erdoğan ISIR, CHP Geyve İlçe Yöneticileri Osman ÖZEN,Necmi ALTAY, Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan, Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış Kardeşleri Sabiha IŞIK,Ayşe HATİPOĞLU, Ali KAMIŞ,Erol KAMIŞ, Yeğenleri Oğuz Kaan IŞIK,Murat IŞIK,Şenol Can KAMIŞ hazır bulundu.

Şerefiye Mahallesinde Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış’ın anma programında Kamış’ın kişiliği, edebi yönüyle ilgili konuşmalar yapıldı, ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.
1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden devre arkadaşları adına Aziz Kamil GÜLER “Deniz kadar Sakin ama kasırga kadar sert,ya kalbi altın gibi Dünya’nın hazinelerini önüne serse tavsiyemiz arkadaşlığına değişmeyin Sakin bir yapıya sahip olan Şenol’un Futbol oynarken nasıl değişime uğradığını anlama çalışmalarımız dört yılımızı aldı. Ama bu durum bizim için hala bir muamma.İddiaya gireriz ki okulda onun kadar taktik örtü ve gizleme yeteneğine sahip birisi yoktur.Biz onu tuttuğunu koparan birisi olarak tanıdık.İnanıyoruz ki devremizin en başarılı subaylarından birisi olacaktı”

Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış ‘ın AİLESİ adına ablası Sabiha KAMIŞ” Şenol çok özel bir kişiydi. Şehit oluşunun 26.yılında bizlerle birlikte anma proğramına katılanlara şükranlarımızı belirtiyoruz.Devre arkadaşlarını burada görmek bizleri gururlandırdı onurlandır.Hepiniz sağ olun. Kardeşimi unutmayan sevenlerine teşekkür ederim.”dedi.

MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin KAYA “Soğuk bir hava var. Biz burada tek bir amaç için bir aradayız. O da bu cennet vatanın kurulması, bu cennet vatanın bugünlere gelmesi ve bu cennet vatanın geleceğe yürümesi için canını ortaya koymuş Teğmen Şenol Kamış hatırası için bir aradayız. Ay yıldızlı bayrağımızın altında bir arada hep beraber hiçbir ayrılık ve gayrılık olmaksızın ecdadımızdan aldığımız güçle medeniyetimizden inancımızdan aldığımız güçle beraber ve bir olarak geleceğe yürüyeceğiz. Bizim bütün amacımız budur.”

Anma Proğramında 26.Dönem CHP Milletvekili Adayı Erdoğan ISIR, Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış Kardeşleri Sabiha IŞIK,Ayşe HATİPOĞLU, Ali KAMIŞ,Erol KAMIŞ, Yeğenleri Oğuz Kaan IŞIK,Murat IŞIK,Şenol Can KAMIŞ ile arkadaşları Tünay DEVRAN,Faik Derya ECEVİT,Mustafa GÜNEŞ,Oğuz AKSOY,Aziz Kamil GÜLER,Erol AKTAŞ,Zekeriya EREN,Yüksel KILINÇASLAN,Derya YILMAZER,Güngör GÜVEN, Hikmet Muzaffer POTUR,Erol AKTAŞ’a 26 yıl sonra bile kardeşlerine sahip ,devre arkadaşlarını taziyede bulundu.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan”.Geyve Boğazının Tam ortasında Şehidimiz bizim emanetimizdir. Mekani cennet olsun”

Şenol KAMIŞ Kimdir?
Geyve ilçesinde altı kardeşin 5.si olarak 20 Ağustos 1965 tarihinde dünya’ya geldi.Çocukluk Yılları Geyve ilçesinde geçti. İlkokulu Geyve Atatürk Okulu,Orta Okulu Geyve Lisesinde sürdürdü.Askeri Lise sınavlarına girerek 1980 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesine girdi. Askeri Lisesi bitince 1983-1987 Öğretim yılında Ankara Kara HARP Okuluna girdi.4 Yıl sonunda Harp Okulundan mezun oldu.Daha sonra 2 Yıl Tuzla Piyade Okulunda eğitim gördükten sonra 8 ay Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulunda eğitim gördü.İstanbul Samandıra’da 23’üncü Mot. P. Tümeninde göreve başladı. Daha sonra Geçici görevle Timiyle beraber Şırnak’ta göreve gitti. Cudi Dağında 25 Ocak 1990 günü şehit oldu.Cenazesi Geyve Boğazında Şerefiye Mahallesinde aile kapristanlığına defnedildi.

Şenol Kamış
19 Aralık 1989’da Çekmeköy Tabur Komutanlığı takdir belgesi
Haziran 1989 1.Piyade Bölük Komutanlığı takdir belgesi
12 Ocak 1990 Genel Kurmay Başkanlığı Ödüllendirme
Şenol KAMIŞ Futbol yeteneğinin yanında Sanata Yatkınlığı da çok fazlaydı. Geyve Lisesi Bandosunda bas çalmaya başladı.Türk Sanat Müziği enstrümanlarından trombon,tenor ayrıca saz ve neyde de iyiydi..Masa tenisi ,bilardo da da söz sahibiydi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz