Son Dakika
07 Aralık 2018 Cuma

Sakarya’da 57.Alay Vefa Yürüyüşü

26 Nisan 2016 Salı, 16:56

Çanakkale Kara Savaşları’nın 101’inci yıl dönümü anma törenleri kapsamında, tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de “57’nci Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlik, sabah namazında Orhan Camii’nde başladı. Camii imam hatiplerinin 57.Alay ile ilgili yaptığı vaazlar ve okunan Kur’an-Kerim’in ardından sabah namazını kılan topluluk, cami çıkışında yürüyüş için ellerinde bayraklar hazırlık yaptılar. Sabahın erken saatlerinde vefa yürüyüşüne gelen vatandaşlara cami çıkışı sabah çorbası ikram edildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim yöneticileri, gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, vatandaşlar ve çok sayıda öğrencinin katıldığı 57.Alay Vefa Yürüyüşü Orhan Cami önünden başlayarak Atatürk Bulvarı güzergahı, Yenicami ve Palmiye Caddesi takip edilerek Yorgalar Mezarlığında son buldu. Büyük Türk Bayrakları ve Atatürk Posterlerinin öğrencilerin ellerinde taşındığı yürüyüşe işine gitmekte olan vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Çanakkale Zaferinin kahramanları 57.Alay ve tüm şehitlerimiz için düzenlenen vefa yürüyüşünün sonunda Yorgalar Mezarlığındaki Şehitliğe gelen topluluk duygu dolu anlar yaşadı. Yürüyüş, şehitlikte hep bir ağızdan gür sesle okunan İstiklal Marşı, Kuran Tilaveti ve dualarla sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz