Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

‘Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı mesleğidir’

24 Kasım 2017 Cuma, 13:26
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 24 Kasım Öğretmenler Günü olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

SAKARYA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek şunları dile getirdi:

“Hızla gelişen yenidünya düzeninde, değişim ve yenilik kaçınılmazdır. Ulusal kalkınmanın en büyük mimarı öğretmenlerin de, bu değişim ve yenilikleri sürekli takip ederek, bir adım bile geride kalmamaları gerekmekte olduğundan, bu kutsal meslek aynı zamanda ömür boyu bitmeyen bir öğrenciliktir.

Sadece bir meslek değil, bir yaşam biçimi, üstelik başka hayatları doğru şekillendirmek için fedakarlık yapmayı gerektiren, bu yüzden de sorumluluğu çok büyük bir yaşam şekli olarak öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı mesleğidir. Ürünü insan olan ve bu yüzden de yaptığı işe değer biçilemeyen öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyor, bir toplumu ulus haline getiren öğretmenlerimize saygılarımı sunuyor fedakarlıkları için teşekkür ediyorum”.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz