Son Dakika
13 Ocak 2019 Pazar

Öğrenciler SASKİ Yatırımlarını Gezdi

26 Şubat 2016 Cuma, 17:07

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde staj yapan uygulamalı eğitim öğrencileri SASKİ tesislerinde incelemelerde bulundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ve Sakarya Üniversitesi işbirliğiyle yapılan uygulamalı eğitim protokolü kapsamında SASKİ’de staj yapan öğrenciler genel müdürlük tesislerini inceledi. Öğrenciler, Sapanca Göl Tesisleri, Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi, ADASU Hidroelektrik Santrali ve Karaman Atıksu Arıtma Tesislerini gezerek; Sakarya’daki entegre su sistemi hakkında bilgi aldı.

Su Bilinci
Tesis gezilerinin önemine değinen SASKİ yetkilileri, “Kurumumuzda staj yapan öğrencilerimize tesislerimizi gezdirerek, su yönetimi ile ilgili bilgiler veriyoruz. Gezi kapsamında öğrenciler çeşmelerinden akan suyun hangi aşamalardan geçerek evlere ulaştığını öğreniyor. Ayrıca gezilerimizde öğrencilerimizi su tasarrufu, hidrolik kaynaklardan çevreye duyarlı enerji üretimi konularında da bilgilendiriyoruz” denildi.

SASKİ’ye Teşekkür
Su yönetimi ile ilgili çok önemli bilgiler edindiklerini belirten SAÜ İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü öğrencisi Büşra Alibasiç, “SASKİ’nin önemli yatırımları olan içmesuyu tesislerinde incelemelerde bulunduk. Musluklarımızdan akan suların hangi aşamalardan geçtiğini öğrendik. Bu geziyi düzenleyen ve su yönetimi ile ilgili önemli bilgiler edinmemizi sağlayan SASKİ yetkililerine teşekkür ederim” diye konuştu.

İçmesuyu Kontrol Altında
SAÜ İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü öğrencisi Feyzanur Köroğlu ise, “Göl Tesisleri, Hızır İlyas Arıtma Tesisleri, HES ve Karaman Atıksu Arıtma Tesisleri’nde incelemelerde bulunduk. İlk incelemede bulunduğumuz Göl Tesislerinde Sapanca Gölü’nde kendi cazibesi ile depoların dolup Hızırilyas Arıtma Tesisine gönderilme aşamalarını gördük. Daha sonra Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesislerinde incelerde bulunduk. Burada ise içme suyunun hangi aşamalardan geçerek evlere su verildiği hakkında bilgi sahibi olduk. Musluklarımızdan akan içme suyunun her aşamasının kontrol altında olduğunu da gördüm” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz