Son Dakika
12 Ocak 2019 Cumartesi

Kösemusul Basın Bayramını kutladı

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:50
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 24 Temmuz Basın Bayramı’nda tüm medya mensuplarını kutladı.

SAKARYA
Görevi objektif, doğru ve hızlı habercilik olan basının, tüm yönüyle topluma ışık tutan bir ayna olduğunu ifade eden Başkan Mahmut Kösemusul şunları kaydetti:
“Güç koşullar altında, gece gündüz demeden gerekirse hayatlarını tehlikeye atarak büyük çaba sarf eden, her koşulda sorumluluk bilinciyle çalışarak zor ve meşakkatli görevi yerine getiren basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor; sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılarla dolu bir çalışma hayatı diliyorum. Basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Haberlerin, düşüncelerin, bilgilerin iletilmesine aracılık ederek toplumun bilgilendirilmesini, farklı fikirlerin dile getirilmesini ve tartışılmasını sağlayan basın, demokrasinin işleyişinde çok önemli bir role sahiptir. Türkiye’de 15 Temmuz gecesi yapılmak istenen darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında medya çok önemli rol oynadı. Basın, demokrasinin yaşatılmasında ve demokratik değerlerin güçlendirilmesinde en önemli ve vazgeçilmez unsurlardan birisidir. Darbe girişimini yaşadığımız gece gösterdikleri duyarlı davranıştan dolayı medya mensuplarına teşekkür ederim.
Türk Basını’nda sansürün kaIdırıImasını takiben Bayram ilan edilen bu günde gecesini gündüzüne katarak çalışan değerli mensuplarının ‘Basın Bayramını’ kutluyor, basın şehitlerimizi de bu vesileyle bir kez daha saygıyla anıyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz