Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Dişli, "Önceden darbeciler güçlüydü, şimdi halkımız güçlü"

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 17:06
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda açılan stantta duygularını yazdı

SAKARYA – Adapazarı
Adapazarı Belediyesi 15 Temmuz’da yaşanan Darbe Girişimi’ne karşı Demokrasi Meydanı’nda “Demokrasi Mücadelen Tarihe Geçsin” adlı platform açtı. Platformda açılan anı defterinde vatandaşlar o akşam yaşadıkları duygularını yazdı.

Adapazarı Belediyesi tarafından açılan “Demokrasi Mücadelen Tarihe Geçsin” standındaki Anı Defteri’ne duyguları ilk yazan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli oldu. Başkan Dişli, deftere 15 Temmuz’dan sonra Türk halkının ne kadar güçlü olduğunu tüm dünyanın bir kez daha gördüğünü ifade ederek, “Önceden darbeye kalkışanlar çok güçlüydü, halkımız eziliyordu. Bu tarihten sonra halkımız çok güçlü, karşı taraf ezik. Şimdi hepimize düşen bu avantajın kıymetini çok iyi bilmek. Bu durumuzu asla karşı tarafa kaptırmamalıyız. Muhafaza etmeliyiz. Çünkü fırsat gidince ne bugün ne yarın yıllarca ele geçmiyor” yazdı.

HATIRA FOTOĞRAFI
15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine karşı her akşam Demokrasi Meydanı’nda nöbet tutan Sakaryalılar, Adapazarı Belediyesi tarafından meydanda açılan standa büyük ilgi gösterdi. Büyük küçük herkesin ilgi gösterdiği stantta, vatandaşlar o gece yaşadığı duygularını yazdı. Demokrasi Mücadelesine her akşam ailesiyle birlikte katılarak destek veren Başkan Dişli, standa gelenlerle de ayrıca ilgilendi. Demokrasi standına gelenler hatıra platformda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz