Son Dakika
15 Ocak 2019 Salı

Dernekkırı’nda Geleneksel Kadir Gecesi İftarı

03 Temmuz 2016 Pazar, 01:18
Dernekkırı bölgesinde oturan vatandaşların birlik ve beraberliğinin simgesi haline gelen Geleneksel Kadir Gecesi İftarı, 2 bini aşkın vatandaşın katılımıyla Tarihi Sultan Abdülhamit Han Camii bahçesinde yapıldı.

SAKARYA – Adapazarı
Depremde yıkıldıktan sonra bölge halkının katkılarıyla 2010 yılında yeniden yapılarak ibadete açılan Dernekkırı Sultan Abdülhamut Camii, mimari özelliklerinin yanısıra aynı anda 1500 kişinin namaz kılabildiği en büyük camilerden biri olarak dikkati çekiyor.

Bölge halkının Bayram ve Cuma namazlarında toplanma merkezi de olan Dernekkırı Sultan Abdülhamit Han Camii’nde her yıl Kadir Gecesinde düzenlenen Geleneksel İftar yemeği ve programı Cami Yaşatma Derneği Başkanı Metin Sarı, yönetim kurulu üyeleri Muharrem Kara, Sadettin Gedik, İmdat Akgün, Muammer Güven’in öncülüğünde tüm bölge vatandaşlarının katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Bölgenin tanınmış aşçılardan Birol-Selçuk Argırncıklıgil (BSA Organizasyon) tarafından hazırlanan; çorba, kuşbaşı et yemeği, pilav, irmik helvası, salata, ayran ve meşrubattan oluşan iftar menüsüyle oruçlarını açan Dernekkırı halkı yemeğin ardından Adapazarı İlçe Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık öncülüğünde Sultan Abdülhamit Cami İmam Hatibi Mehmet Topçu, Hacıramazanlar Mahallesi İmam Hatibi Bahtiyar Durdu, İlyaslar İmam Hatibi İsmail Aydoğdu, Kurtbeyler İmam Hatibi Hüseyin Karamahmutoğlu, Solaklar İmam Hatibi Fikret Kurtuluş, Bileciler İmam Hatibi Muharrem Türit, emekli imam hatip Mustafa Kaçmaz’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif’i dinlediler. Vatandaşlar bin aydan hayırlı mübarek geceyi ibadet ederek ve Kur’an okuyarak geçirdiler.

Dernekkırı Sultan Abdülhamit Han Camii’nde düzenlenen Geleneksel Kadir Gecesi İftarına bölge vatandaşlarının yanı sıra Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, APEK Başkanı Ahmet Aya, muhtarlar ve bölgenin tanınmış işadamları katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz