Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar

Çanakkale Şehitleri Akyazı SGM’de anıldı

20 Mart 2017 Pazartesi, 12:53
Akyazı SGM’de ’18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma’ programı düzenlendi. Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri program kapsamında günün anlam ve önemine ilişkin gösteriler sergiledi.

foto-galeri-iconSAKARYA  – Akyazı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere kazandırılan Sosyal Gelişim Merkezlerinde etkinlikler devam ediyor. Bu çerçevede Akyazı SGM’de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi münasebetiyle ’18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı’ düzenlendi. Programa Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sabri Damar katıldılar.

Günün anlamına yönelik etkinlikler

Programda Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ‘Çanakkale Şehitlerine’ isimli şiir çocuk kulüplerinde eğitim gören öğrenciler tarafından okundu. Sosyal Gelişim Merkezi Drama öğrencileri ‘Çanakkale İçinde’ isimli piyesi sergilerken; bağlama dersi alan öğrenciler ise ‘Çanakkale Türküsü’nü çalıp söylediler. Günün anlam ve önemini yansıtan gösterilerin sonunda öğrenciler izleyenlerden büyük alkış topladılar. Program sonunda Çanakkale şehitlerinin savaş alanında yaşadıkları zor günleri yad etmek için katılımcılara hoşaf ve kuru ekmek dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz