Son Dakika
14 Şubat 2019 Perşembe

Adapazarı Belediyesi’nde gerçeği aratmayan tatbikat

24 Kasım 2017 Cuma, 15:23
Adapazarı Belediyesi ve AKAD Eğitim hizmetleri işbirliği ile Adapazarı Belediyesi’nde Yangın Arama Kurtarma ve Tahliye tatbikatı yapıldı.

SAKARYA – Adapazarı

Adapazarı Belediyesi’nde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği sabah saatlerinde Yangın Arama, Kurtarma ve Tahliye tatbikatı yapıldı. Siren sesleri ile içerde çalışan tüm personel dışarı çıkartılarak içeride kalan yaralılar AKAD Eğitim Uzmanları ve belediyede daha önce Acil Kurtarma Yardım Eğitimi almış gönüllü personel tarafından kurtarılarak dışarı çıkarıldı.

AKAD Eğitim Hizmeti Uzmanları Uğur Kabadayı veUğur Kabadayı önderliğinde yapılan tatbikatta, yaralılara ambulans gelene kadar ilkyardım yapıldı. Ambulansın gelmesi ile yaralılara, öncelik sırasına göre müdahale edilerek ambulansa alındı. Tatbikata katılan Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, “Deprem bölgesinde yaşamamız sebebiyle doğal afetlere hazırlıklı olmalıyız. Bu sebeple depreme ne kadar hazırlıklıyız. Afet anında yaşayabileceğimiz eksikleri önceden görebilmek adına AKAD Eğitim Hizmetleri işbirliği ile belediye binamızda tatbikat gerçekleştirildi. Başarılı da bir tatbikat yapıldı. AKAD görevlilerine de teşekkür ediyoruz. Eksiklerimizi önceden görerek önlemlerimizi alacağız”dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz