Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

50 İlden 1000 Genç, Tematik Kış Kamplarında Buluştu

26 Ocak 2016 Salı, 23:03

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Tematik Kış Kampları” programı çerçevesinde 50 ilden, 1000 öğrenci 10 ayrı ilde düzenlenen etkinliklerde bir araya geldi.

25 Ocak’ta başlayan ve 29 Ocak’ta sona erecek etkinlikler kapsamında KYK’lı gençler, Aydın-Kuşadası, Rize, İzmir, Muğla, Adana, Konya, Bursa, Antalya, İstanbul ve Erzurum’da her biri kendi alanında uzman olan önemli isimleri dinleme fırsatı buluyor.

Bursa’da gerçekleştirilen Hukuk Kampı’na Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şeref Malkoç, HSYK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Kazdal, KTÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez ve Hukukçu Safa Mürsel katılıyor.

Antalya’da düzenlenen İletişim Kampı’nda ise Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Bilal Arık, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu ve ünlü yönetmen Mesut Uçakan, gençlerle buluşuyor.

Ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Güler ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Müşaviri Selim Cerrah Muğla’da gerçekleştirilen İlahiyat Kampı’nda öğrencilere hitap edecek.

Erzurum’da başlayan Uluslararası İlişkiler Kampı’nda; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı ve Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün gençlerle buluşurken, İstanbul’daki Türk-İslam Sanatları Kampı’nda ise ünlü hattat Hüseyin Kutlu KYK’lı gençlerle bir araya gelecek.

Konya’daki Edebiyat Kampı’nda şair Hayati İnanç ve yazar Metin Karabaşoğlu; Aydın’da gerçekleştirilen AR-GE İnovasyon Kampı’nda kişisel gelişim uzmanı Münir Arıkan, öğrencilerle buluşurken, Yakın Tarih temalı Rize’de düzenlenen kampta ise Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil olacak.

Psikoloji Kampı’nda Prof. Dr. Asım Yapıcı Adana’da, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Orçan ile Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. İsmail Doğan, İzmir’deki Sosyoloji Kampı’nda KYK’lı gençlere seminerler verecek.

Akademik seminerlerin yanı sıra ilin tarihi ve kültürel mekânlarının keşfedileceği şehir gezilerinin de düzenleneceği kamplarda, öğrencilere vizyondaki sinema filmleri izletilecek ayrıca birbirinden farklı sportif etkinlikler gerçekleştirilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz