Son Dakika
15 Ocak 2019 Salı

Zafer Kazan ‘Hukukçu’nun cüppesinde düğme olmaz’

03 Temmuz 2016 Pazar, 00:53
Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi bu yıl ilk mezunlarını verdi. Fakültenin ilk mezuniyet ve diploma törenine Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan ve Sakarya C.Başsavcısı Mustafa Ercan da katıldı.

SAKARYA – Sakarya Üniversitesi
Törende “Baro Başkanımız da aramızda ama biz ona Zafer abi diyoruz, o her şeyden önce bizim ağabeyimiz, Sakarya’ya geldiğimiz ilk günden bu yana bize daima destek olduğu için ve abilik yaptığı için kendisine bugün çok teşekkür ediyoruz” sözleri ile anons edilen Başkan Kazan mezun olan öğrencilere diplomalarını takdim etmeden önce kısa bir konuşma yaptı.

“HUKUKÇU OLUN”
Öncelikle kendisine “Zafer abi” diye hitap ettikleri için onur duyduğunu ifade eden Başkan Zafer Kazan; “Fakültenin 1.sınıfında Anayasa hocamız ‘aranızdan bazılarınız hakim bazılarınız savcı bazılarınız da avukat olacak ama pek azınız hukukçu olacak’ demişti. O gün ne demek istediğini pek anlamamıştık ama bugün bu sözlerin ne anlama geldiğini çok iyi anlıyoruz. Ben bugün bu salonda mezun olan tüm öğrenci kardeşlerimin hukukçu olmasını arzu ve temenni ediyorum. Çünkü Hukukçu, gücün karşısında eğilmez, boyun bükmez, kimseden talimat almaz, kimsenin adamı değildir, korkmaz, cesaretle hukukun ve adaletin gereğini yapar ve onuruyla yaşar. Bu nedenle hakim de olsanız savcı da olsanız avukat da olsanız her şeyden önce ‘hukukçu’ olun” sözleri sonrası salonda uzun süre alkışlandı.

“BİZ BECEREMEDİK”
Konuşmasına, “Bugün mezun oldunuz, yarın hakim savcı avukat olacaksınız, cüppe giyeceksiniz, ama unutmayın ‘Hukukçu’nun cüppesinde düğme olmaz, kimsenin karşısında önünü iliklemez” sözleri ile devam eden Başkan Zafer Kazan; “Biz bu günün hukukçuları bu ülkenin gerçekten bir hukuk devleti olmasını sağlayamadık, beceremedik, ama yarının hukukçuları olan sizlerden umutluyum, bizim yapamadıklarımızı inanıyorum ki sizler yapacak ve bu ülkenin umudu olacaksınız, yolunuz açık olsun” temennileri ile mezun olan öğrencilere başarılar dileyerek diplomalarını takdim etti.

Hukuk Fakültesinde düzenlenen törenin ardından Üniversitenin dereceye giren öğrencileri için düzenlenen törene katılan Başkan Zafer Kazan Hukuk Fakültesini birincilikle bitiren Oğuz Ersöz’e başarı belgesini Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Kalabalık ile birlikte verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz