Son Dakika
20 Şubat 2019 Çarşamba

Şehit Hasan Keleş’in ismi Karasu’da yaşayacak

26 Aralık 2016 Pazartesi, 15:42
2016 Yılı Temmuz ayında Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde Şehit olan Karasu İlçesi nüfusuna kayıtlı Hasan Keleş’in İsmi Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verilerek törenle lisesinin ismi Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.

SAKARYA – Karasu
Törene Karasu İlçe Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, Şehit Hasan Keleş’in Anne- Baba-Kardeş ve Akrabaları, İlçe Kurum ve Kuruluşları Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

İlçe Müftüsü Mustafa Aydın’ın yapmış olduğu duayla açılışının gerçekleştirildiği lise ile ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Milletimizin ve devletimizin için vatana canını vermiş kıymetli evladımızın adını, İlçe Kaymakamımız Şafak Gürçam’ın girişimleriyle ilçemizdeki meslek lisesine verildi. Buradaki okula ismini vererek adını yaşatacağımız şehidimiz Hasan Keleş, vatanseverlik aşkıyla öğrencilerimize örnek olacaktır. Öğrencilerimizin, Şehidimizin izinde Allah yolunda, vatan, bayrak, birlik ve kardeşlik yolunda hep birlikte yürüyeceklerine inanıyoruz. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başta şehidimiz Hasan Keleş’in ailesine ve tüm şehit ailelerimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz