Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

SAÜ’de 45 akademisyen açığa alındı

22 Temmuz 2016 Cuma, 09:03
Sakarya Üniversitesi’nde  Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yapılan çalışmalar sonucunda 45 kadar akademisyen açığa alındı.

SAKARYA

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yapılan çalışmalar kapsamında Sakarya Üniversitesi’nde şu ana kadar 45 kadar akademisyenin açığa alındığını belirten Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, “Çalışmalarımıza hızla ve titizlikle devam edeceğiz. Kararlılıkla bu süreci tamamlayacağız. Tüm Türkiye’de ve Sakarya’da olduğu gibi Sakarya Üniversitesi’nden de bu yapıyı temizleyeceğiz” diye konuştu.

Yorum

  1. Abdulhamit Birışık

    22 Temmuz 2016 at 22:35

    Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. İsmail Albayrak yıllarca (8-9 yıl) Avusturalya’daki Katolik Üniversitesi Fethullah Gülen Kürsüsü Başkanı ve hocası olarak bulundu. Buna hem Anabilim Dalı, Hem Bölüm, Hem Dekanlık, Hem Rektörlük izin verdi. http://www.acu.edu.au/__data/assets/pdf_file/0003/170742/IsmailAlbayrakCVrevised.pdf
    Ayrıca YÖK’teki çok kişi de bunu biliyordu. Ama hiç bir şey yapılmadı. Şimdi esip gürlüyorlar ve şu kadar adamı attık diyorlar. Üstelik bunların Prof.Dr. Suat Yıldırım tarafından bir kadrolaşma olarak bu fakülteye alındığı ve sıkı Fethullahçı olduğu çok iyi biliniyordu. Hepimiz suçluyuz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz