Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Kuzey’de 45 Milyonluk Temel Atılıyor

12 Temmuz 2016 Salı, 09:38
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kuzeye müjdeyi verdi; “Yaklaşık 45 milyonluk yatırımla Karasu ve Kocaali için 450 kilometre içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Kısa süre içerisinde kuzey bölge içmesuyu yatırımının temelini atacağız. Projeyle Karasu ve Kocaali’de yaşayan hemşerilerimizi musluklarından uzun yıllar bol, temiz, sağlıklı ve kesintisiz içmesuyu akacak.”

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir genelinde devam eden altyapı çalışmalarına bir yenisinin daha ekleneceğinin müjdesini verdi. 16 ilçenin tamamında 378 milyonluk altyapı yatırımının devam ettiğini belirten Toçoğlu, “Şehrimizin güneyinde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Şimdi de kuzeyde yeni bir çalışma başlatıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde kuzey bölge içmesuyu yatırımının temelini atacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Tüm Hatlar Yenileniyor
Proje kapsamında bölgeye 450 kilometrelik içmesuyu hattının inşa edileceğini belirten Başkan Toçoğlu, “Karasu ve Kocaali ilçelerimizin içmesuyu geleceğini garanti altına alacak yatırımımızın ihalesi tamamlandı. İki ilçemiz için yeni bir içmesuyu ağı oluşturacağız. 450 kilometre hat ve 3 içmesuyu deposu inşa edeceğiz. Karasu’nun tüm içmesuyu altyapısı yenilenecek. Kocaali için yeni bir ana hat oluşturulacak. Yapımı süren Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi ve proje aşamasındaki Çamdağı Barajı ile de entegre olacak yeni yatırımımızla şehrimizin kuzeyinde uzun yıllar içmesuyunda sorun yaşanmayacak” dedi.

45 Milyonluk Yatırım
Başkan Zeki Toçoğlu, “Yeni Büyükşehir Yasası’nın ardından Karasu ve Kocaali ilçelerimizde içmesuyu anlamında önemli çalışmalar yaptık. Bölgedeki yetersizlik sorununu kısa ve orta vadede çözdük. İnşallah bu projemizle ilçelerimizin içmesuyunda hiçbir sorun yaşanmayacak. Uzun yıllar Kocaali ve Karasulu hemşerilerimizin çeşmelerinden bol ve kaliteli içmesuyu akmaya devam edecek. Kısa süre içerisinde yapımını başlatacağımız 45 milyonluk projemizin hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz