Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

‘Kararlılığımız Sonuna Kadar Sürecek’

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 14:55
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla gerçekleştirilen mitingde konuşan Başkan Toçoğlu, “Sizin kararlılığınız, metanetiniz, dirayetiniz ülkemizi karanlığa boğmaya çalışan çapulculara geri adım attırdı. Allah hepinizden razı olsun. Bu hepimiz için çok önemli bir meseledir. Geleceğimiz ve demokrasimiz için ülkemize sahip çıkıyoruz. Dün akşam burada yüz binlerle buluştuk. Bu akşam da bizi yalnız bırakmadınız. ‘Darbeye hayır’ diyoruz” dedi.

SAKARYA
Sakarya demokrasi nöbetinin 3’üncü gününde de Demokrasi Meydanı’nda toplandı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan on binlerce vatandaş meydanda buluştu. Gerçekleştirilen mitingde Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, STK Temsilcileri, CHP ve MHP parti mensupları yer aldı. Vatandaşlar, “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Darbeye karşı omuz omuza” şeklinde sloganlar attı.

Şehitlerimize Çok Şey Borçluyuz
Mitingin açılış konuşmasında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sizin kararlılığınız, metanetiniz, dirayetiniz ülkemizi karanlığa boğmaya çalışan çapulculara geri adım attırdı. Allah hepinizden razı olsun. Bu hepimiz için çok önemli bir meseledir. Geleceğimiz ve demokrasimiz için ülkemize sahip çıkıyoruz. Dün akşam burada yüz binlerle buluştuk. Bu akşam da bizi yalnız bırakmadınız. ‘Darbeye hayır’ diyoruz. Bugün Sakarya’da bizim çocuklarımızın geleceği için kendisini feda eden bir şehit kardeşimizin cenazesinde bir araya geldik. Şehitlerimize çok şey borçluyuz” diye konuştu.

Demokrasiye Sahip Çıkalım
Sivil toplum kuruluşları adına söz alan Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, yaptığı konuşmada demokrasiye sahip çıkma vurgusunda bulundu. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Elmas ise, şehitlere rahmet okuyarak başladığı konuşmasında, “Sakarya Üniversitesi öğrencilerimiz de burada. Onların talepleri doğrultusunda sınavları erteledik. 2 gündür her saniyesini dikkatle izlediğimiz bir süreç yaşadık. Bu sürecin en büyük kahramanı Sakarya halkıdır. Hepinizi gönülden kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Sulh Masum Halka Meydan Okumak Mıdır?
AK Parti Sakarya İl Başkanı Kılıç, “Yurtta sulh, cihanda sulh.’ Darbe girişimine koydukları isim bu. Sizin sulhunuz elinde silahı olmayan insanları, masum sivilleri öldürmek midir? Şer güçleri ardına alıp millete meydana okumak mıdır? Bu sevgiye, inanca, emeğe layık olmayı Allah bize nasip etsin. Allah sırtımızı yere getirmesin. Darbecilere fırsat vermesin. Hep beraber buradayız. İki gündür kesintisiz buradayız. Her siyasi partiden, her etnikten insanımız burada. Bu milletin birliği, dirliği ve demokrasinin devamlılığı için buradayız. Burada olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İşte Bu Ruh Çok Önemli
Milletvekili Ali İhsan Yavuz, darbecilere karşı verilen mücadeleden dolayı vatandaşları tebrik etti. Ankara’da yaşadığı bir olayı da meydanda vatandaşlar ile paylaşan Yavuz, “Bir ağabeyimiz Ankara’da, Genel Kurmay Başkanlığı bölgesinde yanındaki dört oğluna asker tarafından kesilen alanı göstererek, ‘Ya burayı açarsınız, ya da ölürsünüz’ dedi. İşte bu ruh çok önemlidir” şeklinde konuştu.

Dimdik Ayakta Duran Bir Cumhurbaşkanı
Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “İsimsiz kahramanlarımız sayesinde Sakarya ve Türkiye direndi. Bizde böyle devlet, böyle vatandaş, böyle millet varken Türkiye’nin sırtı yere gelmez. Darbeciler hesap yapmışlar. Ama Allah’ın hesabını unutmuşlar. Şapkasını alıp gidecek bir Cumhurbaşkanı yok. Dimdik ayakta duran Recep Tayyip Erdoğan’ı hesap edemediler” ifadelerini kullandı.

En Güzel Cevabı Verdiniz
Milletin çok zor bir zamandan geçtiğini belirten Milletvekili Recep Uncuoğlu, milli iradeyi ayaklar altına almak isteyenlere en güzel cevabı milletin verdiğini söyledi. Milletvekili İsen ise, “Milletimize yapılan bu saldırı bizleri üzüntülere gark etti. Kocatepe Camii’nden 8 tane şehidimizi kaldırdık. Bu değerli şehitlerimizin her birinin sizlere selamı var. Her birinin bir hikayesi var. Sizlerinde bir hikayesi var. İlk geceden itibaren demokrasi nöbetini sürdürüyorsunuz. Yeni Türkiye’nin gerçek kahramanları sizlersiniz” şeklinde konuştu.

Millet Göğsünü Siper Etti
Mitingin son konuşmasını Vali Hüseyin Avni Coş gerçekleştirdi. Vali Coş şu değerlendirmelerde bulundu; “Devletimize, milletimize, demokrasimize, hukuk sistemimize karşı ortaya koyulan hain plana karşı milletimiz göğsünü siper etti. Hepiniz bizim için birer adsız kahraman olarak destan yazdınız. Türkiye’de en disiplinli bir şekilde demokrasi hareketini siz başlattınız. Valiliğimizi işgal eden darbeci hainlerin adalete teslim edilmesinde hepiniz katkıları var. Kamun düzeninin sağlanmasında emeğiniz çok büyük. Allah hepinizden razı olsun.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz