Son Dakika
14 Kasım 2018 Çarşamba

Sakaryalı Küçüklerin Akıl Oyunları

26 Aralık 2016 Pazartesi, 10:43
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Küçükler 12 yaş altı Satranç İl Birinciliği sona erdi.

SAKARYA
2005-2010 doğumlu kız erkek toplam 200’e yakın sporcu madalya için mücadele etti.

Sakarya Spor Salonunda 2 gün boyunca süren satranç müsabakaları sonrasında başarılı olan sporcular madalyalarına kavuştu.

Sakarya Küçükler İl Birinciliği 24-25 Aralık 2016 tarihlerinde 2010-2009-2008-2007-2006-2005 Doğumlu Kızlar ve Genel olmak üzere ayrı kategorilerde sporcuların katılımıyla 45+30 sn tempoda 2 gün süren ve çekişmeli geçen 6 tur sonunda tamamlandı.

Satranç İl Temsilciliği , Şampiyonaya katılıp tamamlayan tüm sporculara, onlara desrek veren velilerine ve antrenörlerine , ayrıca bu güzel organizasyonu yapılması konusunda kendilerine tüm olanakları sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüFatih Çelikel’e çok teşekkür etti.

12 yaş genel kategorisinde Hasan Yıldırım şampiyon, Batuhan Erten ikinci, Arda Kara üçüncü, 11 yaş genel kategorisinde Berat Efe Kandaz birinci, Talha Küpdel ikinci, Mert Ali Şan üçüncü,  10 yaş genel kategorisinde Gökalp Deniz Dölek şampiyon, Denizhan Bıçaklıoğlu ikinci, Enes Talha Eker üçüncü, 9 yaş genel kategorisinde Mert Pehlivan birinci, Melih Gürsoy ikinci, Efe Küpdel üçüncü, 8 yaş genel kategorisinde Ahmet Eren Kaptan birinci, Arda Tuna Karacan ikinci, Ege Işık üçüncü , 7 yaş genel kategorisinde Ümit Pehlivan birinci, Doruk Demir ikinci, Bulut Yel üçüncü oldu.

Kızlar da 12 yaş genel kategorisinde Zeynep İrdem birinci, Hande Başoğlu ikinci, Burçin Börtlüoğlu üçüncü, 11 yaş genel kategorisinde Elif İrdem birinci, Delfinay Zeynep Aydın ikinci, Gülsude Şeker üçüncü, 10 yaş genel kategorisinde Tuğçe Cansu İriç , Ümmü Selin Ayanoğlu ikinci, Cemre Akın Yaman üçüncü, 9 yaş genel kategorisinde Esma Er birinci , Aliye Saraçoğlu ikinci, Selin Ebrar Kayan üçüncü,  8 yaş gelen kategorisinde Yağmur görücü birinci, Ela Defne Şentürk ikinci , Ecrin Karalıca üçüncü, 7 yaş kategorisinde Zeynep Duru Çelik birinci, Su İnal ikinci, Fatma Deniz Yılmaz üçüncü oldu.

Müsabakalar sonrasında ilk üçe giren satranççıların ödüllerini Serdivan İlçe Spor Müdürü Sebahattin Karakoç, Satranç İl Temsilcisi Ali Ammar Camcı, Satranç hakemlerinden Hakan Sayın, Şeyma Bayrak, Arzu Targaoğlu, Yüksel Kabadayı, Okan Bal, Furkan Özcan, Abdullah Kurtulmuş, Yakup Kandaz vre Derya Erkal takdim etti. Başarılı olan Satranççılar , Antalya’da yapılacak olan Küçükler Türkiye Satranç Şampiyonasında ilimiz adına başarı arayacaklar.

FOTO: 1: Müsabakalar sonunda madalya alan sporcular aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

FOTO: 2-4-5-6: Sakarya Spor Salonunda 2 gün boyunca süren satranç müsabakaları nefesleri kesti.

FOTO: 3: Satranç müsabakalarını sporcu yakınları da takip etti.

FOTO: 7: Serdivan İlçe Spor Müdürü Sebahattin Karakoç sporculara madalyalarını takdim etti.

FOTO: 8-9: Satranç İl Temsilcisi Ali Ammar Camcı , sporculara madalyalarını verirken.

FOTO: 10: Satranç Baş hakemi Hakan Sayın , satranççılara ödülünü verirken.

FOTO: 11: Satranç hakemlerinden Şeyma Bayrak, ödül verirken.

FOTO: 12: Satranç hakemlerinden Arzu Targaoğlu sporculara madalya verdi.

FOTO: 13: Satranç hakemlerinden Yüksel Kabadayı satraççılara madalyasını verip başarılar diledi.

FOTO: 14-15-16-17-18: Satranç hakemlerinden Okan Bal, Furkan Özcan, Abdullah Kurtulmuş, Yakup Kandaz vre Derya Erkal satrançılara madalyalarını takdim ettiler.

FOTO: 19-20 : Satrançta başarılı olan sporcular hep birlikte kürsüde.

FOTO: 21: Madalya alan sporcuların mutluluğuna diyecek yok.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz