Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Genç Yetenekler Serdivan’dan Yetişiyor

12 Temmuz 2016 Salı, 16:45
Çocukların erken yaşta spora eğilmeleri ve yaz tatilini farklı aktivitelerle geçirmeleri amacıyla Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okulları büyük ilgi görüyor.

foto-galeri-iconSAKARYA – Serdivan
Haftada 3 gün, antrenörler eşliğinde futbol branşına devam eden 7-12 yaş arası 330 minik sporcu, gruplar halinde antremanlara katılıyor. 12 Ağustos’a kadar sürecek idmanlarda başarı gösteren genç yetenekler Serdivanspor’un altyapısına girmeye hak kazanacak.

Taktik ve Teknik Bilgileri Uygulamalı Olarak Pekiştiriyorlar
Başlangıç olarak taktik ve teknik bilgilerin verildiği antremanlarda eğitim alan genç sporcular, sonrasında yapılan çift kale maçlarda öğrendiklerini uygulamalı olarak sahaya yansıtıyor.

Takım Olma Bilinci Güçleniyor
Spor alışkanlığı kazanmalarının yanı sıra takım olma bilincinin de aşılandığı Serdivan Yaz Spor Okulları’nda eğitim veren antrenörler, öğretilen teknik ve taktik bilgilerin haricinde aşılanan sorumluluk bilinciyle de çocukların özgüven kazandıklarını belirtildi.

Öğrencilere Forma, Şort ve Çanta Hediye Edildi
Ücretsiz kursların tüm ekipman ve malzemeleri Serdivan Belediyesi tarafından karşılanırken Yaz Spor Okulları’na katılan tüm öğrencilere spor çantası, şort ve tişört hediye edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz