Son Dakika
18 Şubat 2019 Pazartesi

‘Türk Kızılay’ı hepimizin en büyük limanı ve sığınağıdır’

03 Kasım 2017 Cuma, 21:23
AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve Yönetim Kurulu Kızılay haftası nedeni ile Türk Kızılay’ı Sakarya Şubesini ziyarette etti.

SAKARYA – Adapazarı

Türk Kızılay’ı Sakarya Şubesi başkanı Zahit Tiryaki Kızılay haftasında böyle bir ziyaret gerçekleştiren AK Parti Adapazarı ilçe teşkilatını kutluyorum, duyarlı olmanız ve destek vermeniz bizleri memnun etmektedir. Kızılay olarak Türkiye’de ve Dünyada bir çok yere yardımda bulunduklarına değinen Tiryaki, Kızılay tarafından yapılan yardımlar ve Kurban Bayramında kurbanlar hisselerini bağışlayan vatandaşların kurban kesimleri ve kurban etlerinin dağıtım şekli hakkında bilgiler verdi. Türk Kızılay’ı olarak her zaman hazır olduklarını ve ihtiyaç sahiplerine anında ulaştıklarını söyleyen Zahit  Tiryaki Kızılay 1868 yılında Yaralı Askerlere Yardım Derneği adıyla kurulan bir örgütün devamı olan dernek bir süre sonra Hilal-i Ahmer adını almış, Cumhuriyet döneminde derneğimizin adı Türkiye Kızılay Derneği olarak değiştirilmiş bugün ki adını almıştır, dedi.

Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Zahit Tiryaki AK Parti Adapazarı İlçe teşkilatına ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Herkes elinden geldiği ölçüde Kızılay’ımıza yardımcı olmalı destek vermelidir, dedi.

AK Parti Adapazarı ilçe Başkanı Mustafa Ak, Bizler tarih boyunca mazlum olanların mağdur olanların yanında olan bir milletin torunlarıyız. Ülkemiz her zaman yardıma muhtaç olanlara yardım elini uzatmıştır, dedi.

Başkan Ak, Kızılay ülkemizin büyümesi ve güçlenmesi ile birlikte yardım elini dünyanın en ücra köşelerine en kısa şekilde ulaştırmaktadır Kızılay’a yapılan bağışlar dünya üzerinde güçlü bir ülke olmamız sayesinde ihtiyaç sahiplerine en hızlı şekilde ulaştırılmaktadır devletimiz ve Kızılay’ımız bağışçıların bağışlarının doğru yere hızlı bir şekilde ulaştırılması konusunda gerekli hassasiyeti göstermektedir

Somali’de,  Arakan’da,  Myanmar ‘da yardıma ihtiyaç olan bütün her yerlerde ülkemiz gerekli olan yardımları Kızılay’ımız aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştır. Ülkemizin en önemli yardım kurumu olan Kızılay insancıl bir duygu olan ve insanoğlunu yücelten yardım konusunda, halkımızın duyarlılığın artmasına katkıda bulunmanın yanında felakete uğrayanlara din, dil, soy ayrımı yapmadan yardım edilmesi gerektiği görüşünü ilke edinmiştir. Kızılay’ımız doğal yıkımlara uğrayanlara, savaşta yaralananlara düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara yardıma muhtaç olan herkese yardım elini uzatan bir kurumumuzdur. Kızılay’ımıza millet olarak sahip çıkmalı ve yapmış olduğumuz bağışlarımızı arttırarak Kızılay’ımızı güçlendirmeliyiz. Kızılay’ımız hastalıklarda ameliyatlarda kana ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza istenilen kan grubuna göre kan tedarik etmektedir. Kan vermek hayat kurtardığı gibi kan veren kişilerin sağlıklı olmasını sağlamaktadır, kan hayattır. Bir hayatta biz kurtaralım sloganı ile tüm sağlıklı vatandaşlarımızı Kızılay’a kan bağışı yapmaya davet ediyorum, dedi.

Başkan Ak, hepimizin en büyük limanı ve sığınağı olan Türk Kızılay’ımızın bu mutlu haftasını kutluyor,  Kızılay derneğin kurulmasında ve büyümesinde bugünlere gelmesinde emeği bulunan tüm Kızılay gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum, dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz