Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar

‘Tabii ki evet diyeceğiz’

26 Mart 2017 Pazar, 15:05
Kocaalili muhtarlarla bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Kocaali’de kültür merkezi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. 31 Mart’ta ise sahilde yapacağımız çalışmaların ihalesi yapılacak. İnşallah Kocaali yeni yatırımlarla da buluşmaya devam edecek” derken; Milletvekili İsen, “Vesayet odakları geçiş dönemlerini çok sever. Bu dönemlerde de hükümetleri bertaraf edip ülkeyi yönetmeye çalışırlar. Biz ülkemiz bir daha bu problemlerle karşılaşmasın istiyoruz” dedi.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Kocaali’de muhtarlarla bir araya geldi. Köfte Diyarı’nda gerçekleştirilen buluşmaya AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Erdoğan, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile muhtarlar katıldı.

Tabii ki evet diyeceğiz

Programda konuşan Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Erdoğan, “Tabii ki evet diyeceğiz. Köylerimiz de mahallelerimiz de evet diyor. Biz 16 Nisan’dan sonra dosyalarımızla sizi burada bekleyeceğiz” diye konuşurken Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise; “Kocaali’deki bu müstesna buluşma için hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah en güzel sonuçlarla 17 Nisan sabahına çıkacağız” dedi.

Ankara güçlü ise bizde güçlüyüz

Muhtarlarla zaman zaman bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “İlçelerimizin, mahallelerimizin eksiklerini konuşuyoruz. Bu sefer hem önümüzdeki süreç için hem eksikliklerimizi konuşmak için buradayız. Ankara güçlü olursa biz güçlü oluyoruz. Yarın ne olacak endişesini ortadan kaldırmak için yeni bir sürece girdik. İnşallah bu süreci beraber atlatacak, ardından ilçe ve mahallelerimizin eksikliklerini tamamlamaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza rahatsızlık veren meseleleri konuşup halletmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Sizlerle ilişkilerimiz her şeyin üzerinde

Başkan Zeki Toçoğlu, “Yollarımızı Belediye Başkanlarımız ve muhtarlarımızla görüşerek aciliyet sırasına göre yapıyoruz. Kocaali’de kültür merkezi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. 31 Mart’ta ise sahilde yapacağımız çalışmaların ihalesi yapılacak. Kocaali merkezinde ciddi altyapı çalışmalarımız var. Bunları gerçekleştirdikten sonra sıcak asfalt çalışmalarımıza hız vereceğiz. Kocaali’de altyapılar tamamladıktan sonra uzun yıllar bu noktalarda sıkıntı yaşanmayacak. İnşallah Kocaali yeni yatırımlarla da buluşmaya devam edecek. Bizim sizinle olan ilişkilerimiz her şeyin üzerinde. İmkânlarımız ölçüsünde işlerimizi yapıyoruz.”

Dişe diş mücadele ettik

AK Parti hareketinin Türkiye’de siyasi hareketler arasındaki en önemli farkının bütün sorunlarını millete yaslanarak çözmesi olduğunu ifade eden AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Mecliste sabahlara kadar dişe diş mücadele ederek aşağı yukarı 340 civarında bir oyla anayasa değişiklik paketini meclisten geçirdik ve milletimizin önüne sunduk. Şimdi sizlerin huzurundayız. Özal dönemi Türkiye’nin Dünyaya açılma ve gerçek manada özgürlükleri tanıma dönemi olmuştur. Taşlar Türkiye’de o dönemde yerli yerine oturmuş olsaydı biz 28 Şubat’ı yaşamayacaktık. Bizim referandumla bertaraf etmek istediğimiz de bu. Vesayet odakları geçiş dönemlerini çok sever. Bu dönemlerde de hükümetleri bertaraf edip ülkeyi yönetmeye çalışırlar. Böyle dönemlerde ekonomik krizler, güvensizlik ve terör tırmanmıştır. Biz ülkemiz bir daha bu problemlerle karşılaşmasın istiyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı sorumluluğu çok önemli

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Bizim bu süreçte ısrarcı olmamızın nedeni konunun Türkiye’nin kaderi ile doğrudan ilgili olmasıdır. Ülkemizde anayasa kitapçığı fırlatılmasından sonra büyük bir kriz patladı. Yüzde 21 oy alan DSP bir sonraki seçimde yüzde 1 oy aldı ve tarihten kayboldu. Geçmişteki olaylarda Başbakanlar siyaseten tarih olmuşlardır ama Cumhurbaşkanlarına hiçbir şey olmamıştır. Özal-Akbulut, Demirel-Çiller arasında da bunlar görüldü. Ahmet Necdet Sezer ve Ecevit arasındaki problemde eğer Cumhurbaşkanlığı sistemi olsaydı Sezer o kitapçığı atamazdı ve o kriz yaşanmazdı. Çünkü kendisi de sorumlu olacaktı. Yeni sistemde Cumhurbaşkanı olmak için 27 buçuk milyondan fazla oy almak gerekiyor. Onun içinde toplumun değerlerine saygı göstermek ve hizmet etmek gerekiyor. Önceden mecliste bir takım pazarlıklarla Cumhurbaşkanı belirleniyordu. 16 Nisan bu yüzden her konuda önem arz ediyor. Bunun için sizlerden de destek istiyoruz. Sakaryamızdan beklentiler yüksek. İnşallah referandumda yüksek bir evet oranı çıkaracağız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz