Son Dakika
14 Ocak 2019 Pazartesi

Serdivan’da Şehime Kaya Yeniden Başkan Oldu

07 Ocak 2018 Pazar, 14:52
AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları 3. olağan kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Şehime Kaya yeniden başkan oldu.

SAKARYA -Serdivan

Geniş katılımın olduğu kongre toplantısına; AK Parti MKYK Üyesi Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Kümbet, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Kadın Her Görevde En Öndedir

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleriyle başlayan AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, “Siyasi hikayemdeki başarımın sırrı, kadınları siyasetle buluşturmam, diyen bir parti liderinin yolundan ilerlemek bizler için en büyük onurdur. Kadınların siyasetteki yerini anlatmak oldukça zor olsa gerek. Çünkü kadın her görevde en öndedir.” diye konuştu.

Milletimiz İçin Çalışan Ekibiz

2009 yılından beri AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı’yla birlikte uyum içerisinde hareket ettiklerini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “İlçesi için, milleti için, partisi için gece gündüz çalışan bir ekiple beraberiz. Bugüne kadar hamdolsun hiç mahcup olmadık. Hiç yüzümüz kızarmadı. Milletimiz sayesinde yerelde ve genelde iktidarız. Milletimiz bu ülkenin geleceğini dizayn etmek, daha güzel projeler üretmek için bize görev verdi. Biz de vatandaşlarımızı mahcup etmeden, onların yüzünü öne düşürmeden görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, teşkilatımızın ve milletimizin sayesinde buralarda olduğumuzu unutmamamız gerekir.” dedi.

Yeni Bir Tarih Yazacağız

Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ise AK Parti Teşkilatı’nın en önemli kademelerinden birisinin de kadın kolları olduğunu belirterek “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere duyduğu güven ile sizler siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyorsunuz. Allah’ın izniyle çıkmış olduğumuz bu yolda tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte 2019 seçimlerinde yeni bir tarih yazacağız.” şeklinde konuştu.

Gönülleri Fethetmeye Hazırız

Türk kadınının tarihteki kahramanlıklarına dikkat çeken AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu da, “Kurtuluş Savaşımızda Nene Hatunlarımız, Fatma Analarımız vardı. Biz de burada savaşıyoruz. Bizler korkmadığımızı 15 Temmuz’da gösterdik. 2019 seçimleri çetin diyorlar, değil. Biz gönülleri fethetmeye hazırız. Kapıları çalacağız, gönüllere gireceğiz. Cenaze bizden sorulur, doğum bizden sorulur, askerlik bizden sorulur buna hazırız. Sizler bizim can damarımızsınız. İnşallah sizlerle birlikte kapı kapı dolaşarak davamızı anlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Siyasette Üç Boyut Vardır

AK Parti’nin bütün hizmetlerinin temelinde samimiyetin yer aldığını ifade eden AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Bizim bütün muhabbetlerimizin temelinde yer alan samimiyetimiz var. Hani sinema izlerken 3 boyuttan söz ederler ya. Siyasette de 3 boyut vardır. Bu boyutun bir tanesi manevidir, bir tanesi hukukidir, bir tanesi de vicdanidir. Bütün çalışmalarımızda bunlar görülür. Siyasette unutmamak gerekir. Bugüne kadar bu millete zulüm edenleri de unutmayacağız, bu davada milletimize hizmet edenleri, katkı sağlayanları da unutmayacağız.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde Şehime Kaya yeniden AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz