Son Dakika
06 Aralık 2018 Perşembe

Serdivan’da Gençlik Kolları Haldızoğlu’na Emanet

07 Ocak 2018 Pazar, 20:41
AK Parti Serdivan İlçe Gençlik Kolları 3. Olağan kongresi geniş katılımla yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Yusuf Haldızoğlu yeniden AK Parti Serdivan İlçe Gençlik Kolları Başkanı oldu.

SAKARYA – Serdivan

Yoğun ilgi gösterilen kongre toplantısına AK Parti Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuk İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkerim Buğra Şimşek, AK Parti Tanıtım Ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Söyler, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Kümbet, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Büyük Birlik Partisi Serdivan İlçe Başkanı Mikail Yılmaz, STK temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda AK Partili katıldı.

AK Parti Bir Dava Partisidir

AK Parti’nin 16 yıl boyunca ayakta kalabilmesinin tüm muhalefet tarafından merak konusu olduğunu söyleyen AK Parti Serdivan Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, “Bunun sırrı şudur ki AK Parti halkıyla kader birliği yapmış bir dava partisidir. Yolu da kaderi de milletimizle bütünleşmiştir. Bu nedenle biz halkımızın sadece oylarına talip olmadık. Biz onların gönüllerinde var olmak istedik. Gücümüzü halkımızdan aldık. Hamdolsun ki Allah yanımızda oldu ve bizi utandırmadı.” şeklinde konuştu.

Yüreğimizi Koymalıyız 

Gençlerin üstlendiği sorumluluğun öneminde değinen AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ise “Ülkemizin müreffeh yarınlara ulaşabilmesi için fert fert bu taşın altına sadece elimizi değil yüreğimizi de koymalıyız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 Türkiye’sini sizler için ve sizlerle inşa ediyoruz. 2053 Türkiye’si ise her şeyiyle sizlere emanettir. Aynı şekilde 2071 vizyonunu sonraki nesillere kazandırma sorumluluğunu da sizler üzerinizde taşıyorsunuz diyerek gençlere verdiği önemi ve sorumlulukları ifade etmiştir.” dedi.

Çok Çalışacağız

2023, 2053, 2071 hedefleri için çok çalışacaklarını vurgulayan AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, “Hedeflerimize ulaşma aşamasında önümüzde duran 3 engel söz konusu. Bunlar; tembellik, sorumsuzluk ve suiistimal. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ve ekip arkadaşlarının sorumluluk bilinci çerçevesinde çok çalışacağız ve hiçbir zaman suiistimale mahal vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yarın Gençlerin Günü

AK Parti kongrelerinin birer şölen günü olduğuna değinen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar “Allah’a hamdolsun ki Serdivan’da; ana kademesiyle, gençlik kollarıyla, kadın kollarıyla, belediyesiyle, kısacası AK Parti’nin bütün neferleriyle uyum içerisindeyiz. Odaklandığımız tek nokta hizmettir. Genel Başkanımız, Kurucu Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği gibi, biz bu milletin yanındayız, hizmet etmeye geldik ve bu hizmetimizi de görev süremiz içerisinde en iyisini şekilde yapma gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz. Yarınlarımız gençlerimize emanettir. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekip arkadaşları dün sizin olduğunuz yerde sorumluluk almasaydı, bugün bu ülke böyle olamazdı.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İle Siyasete Cemre Düştü

AK Parti’nin geleceğini gençlerin yöneteceğini söyleyen AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç da “Gençlerle ne zaman bir araya gelsek bizlerin de içi coşku ve heyecanla doluyor, kendimizi genç hissediyoruz. Bu partinin geleceği, geleceğin yöneticileri sizlersiniz. AK Parti tarihin derinliklerinden gelen bir vizyonu temsil ediyor. Hepimiz şunu biliyoruz ki; bu memlekette toprağa cemre düşer, havaya cemre düşer ama 14 Ağustos 2001 tarihinde aslında Türkiye’de siyasete bir cemre düştü. O cemrenin düşmesine vesile olan Sayın Liderimiz, Cumhurbaşkanımızın kurmuş olduğu ve Genel Başkanlığını yapmış olduğu bir siyasi partide hepimiz farklı görevlerde bulunuyoruz. Böyle bir siyasi partide görev yapmak asla sıradan bir görev değil” diye konuştu.

En Demokratik Lider Recep Tayyip Erdoğan’dır

Gençlik kolları olarak en önemli görevin, AK Parti’nin icraatlarını Türkiye’nin gençlerine anlatmak olduğunu dile getiren AK Parti Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuk İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkerim Buğra Şimşek, “Gençlerimizi özellikle medya ve popüler kültür ile baskı altına almaya çalıştıkları bir algı var ki o da; Recep Tayyip Erdoğan diktatördür algısı. Nerede kimle bir araya gelirseniz gelin şunu net bir şekilde ortaya koyun: Türkiye’nin en demokratik partisi AK Partidir, en demokratik lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.

Anadolu’nun Umudu

Siyasi ve ekonomik krizler yüzünden Türk Milleti’nin yıllarca belinin büküldüğünü vurgulayan Şimşek, Milletimiz elinde kalan son can suyunu 3 Kasım 2002’de kendi toprağına döktü. Ve o dönem içerisinde okuduğu bir şiir yüzünden hapis yatan, muhtar bile olamaz denilen Recep Tayyip Erdoğan sizlerin desteğiyle bu ülkenin başına geldi. Anadolu insanının umudu olarak 15 yıldır bu ülkeyi yönetiyor ve yönetmeye de devam edecek. Dolayısıyla bize diktatör diyenlere kendi tarihimizi anlatalım. Ama bir de onların tarihini soralım onlara.” ifadelerini kullandı.

 

Program sonunda tek listeyle gidilen seçimde AK Parti Serdivan Gençlik Kolları Başkanlığı’na yeniden Yusuf Haldızoğlu seçildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz