Son Dakika
13 Kasım 2018 Salı

Sakarya’daki STK’lardan Vekil Açba’ya ortak tepki

30 Eylül 2016 Cuma, 08:49
Sakarya’da faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Zihni Açba’nın yaptığı talihsiz açıklama hakkında bir basın açıklaması yayınladı.

SAKARYA
Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Zihni Açba’nın sözlerinin kabul edilebilir bir yanının olmadığı belirtilen açıklama da “15 Temmuz Gecesi Türkiye’nin dört bir yanında sayın Devlet Bahçeli’nin örnek devlet adamlığı ve vatanperver çağrısı ile diğer partiler gibi MHP ve Ülkücülerde meydanlara çıkmış ihanet ve işgal girişimine karşı meydanlarda yerlerini almışlardır. Bu ruha uygun düşmeyen ve Yenikapı Ruhunu incitecek bu açıklamaların talihsiz bir dil sürçmesi olduğunu temenni ediyoruz. “ denildi.

İşte STK’ların Basın Açıklaması

Sayın Basın Mensupları ve Katılımcılar,

15 Temmuz gecesi ülkemize, milletimize karşı gerçekleştirilmek istenen dış kaynaklı işgal girişimine karşı milletimiz insanüstü bir gayret ve ferasetle mücadele etmiş, ölümü göze alarak iradesine ipotek koymaya kalkan, vatanını işgal etmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütüne karşı askeriyle polisiyle omuz omuza onurlu bir mücadele vermiştir.

Sadece ülkemizde değil bulunduğumuz coğrafya ve bölge halklarına çok net bir mesaj veren milli mücadele ruhu, dünya üzerinde tüm mazlumlara umut ışığı olmuş, milletimiz nezdinde ülkemizin özellikle bölgemizdeki tarihsel sorumluluğunu kat be kat arttırmıştır.

Şunu altını çizerek belirtmek istiyoruz ki gerçekleştirilmek istenen işgal girişimi topyekün vatan savunması ile başarısız olmuş olsa da milletimize karşı saldırılar devam etmektedir. Milletimizin ölümü göze alarak canıyla malıyla gerçekleştirdiği mücadeleyi hor gören, hakir gören zihniyet, hayasızca her geçen gün saldırılarını artırmaktadır.

Öncelikle kendisini güya milliyetçi olarak tanıtanlara milletine hakaret edenlerin milliyetçi olamayacağının altını çizerek hatırlatmak istiyoruz.

15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaklaşık bir ay süren vatan nöbetleri de dahil olmak üzere bu milli mücadelenin hiçbir safında yer almayanlar için, on binlerce vatandaşın sokakları, meydanları, kamu binalarını savunmak için gece gündüz yoğun kitleler halinde hareket ettiği olağanüstü bir durumda dahi hiçbir yağma, hırsızlık, kavga, sapıklık ve sapkınlık gibi zarar verme girişimi yaşanmadığından bihaber durumdadırlar

Kendi ayıplarını örtmek için milli mücadeleyi hor ve hakir gören, milletine hakaret edenleri, şehrimizin tüm yöneticileri tarafından açık bir dille yalanlanan bu mesnetsiz iddiaları için derhal GAZİ SAKARYA halkından özür dilemeye davet ediyoruz.

15 Temmuz Gecesi Türkiye’nin dört bir yanında sayın Devlet Bahçeli’nin örnek devlet adamlığı ve vatanperver çağrısı ile diğer partiler gibi MHP ve Ülkücülerde meydanlara çıkmış ihanet ve işgal girişimine karşı meydanlarda yerlerini almışlardır. Bu ruha uygun düşmeyen ve Yenikapı Ruhunu incitecek bu açıklamaların talihsiz bir dil sürçmesi olduğunu temenni ediyoruz.

1 Cihan Derneği

2 Sakarya İhh

3 Hak-İş

4 Hizmet-İş

5 Birlik Vakfı Sakarya Şubesi

6 MTTB SAKARYA

7 Gönüleli Derneği

8 Tasavvuf Vakfı Sakarya Şubesi

9 Genç Birlik Sakarya Şubesi

10 Anadolu Öğrenci Birliği

11 MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği

12 Enerji İş

13 Erbakan Vakfı

14 Pesa

15 MBD Sakarya Şubesi

16 Sakaryaspor Taraftarlar Derneği

17 Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi

18 ENSAR Vakfı Sakarya Şubesi

19 Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube

  1. Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube
  2. Genç Memur Sen

22-Hayrat Vakfı

23-Katreder

24-Hayrat insanı Yardım Derneği

25-Özgür-Der

26-Sağlık sen

27- SAKEV – Sakarya Kultur ve Egitim Vakfi

28-Cihannüma

29 – Öz-İş

30 – ADADER

31 – TÜGVA

32- Çelik-İş

33- MMG Sakarya Şubesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz