Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

OHAL İle FETÖ’ye Karşı Daha Hızlı Kararlar Alınacak

22 Temmuz 2016 Cuma, 12:22
OHAL ilan edilmesi ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “OHAL ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde daha hızlı kararlar alınarak, FETÖ’nün darbe potansiyelini yok edeceğiz. Milletimiz müsterih olsun. Hayat olağan bir şekilde devam edecek. Demokratik hak ve özgürlüklerden en ufak bir taviz verilmeyecek” dedi.

SAKARYA
AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Türkiye’de 3 ay süreyle ilan edilen olağanüstü hal kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilen ve Resmi Gazete’de yayımlanan olağanüstü hal kararıyla ilgili Başbakanlık tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kabul edildi” diye konuştu.

Anayasaya uygun

Şiddet olaylarının yaygınlaşması ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması sebepleriyle olağanüstü hal ilanı, anayasanın 120’nci maddesine göre ilan edildiğini belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “OHAL, tamamen anayasaya uygun alınmış bir karardır. Olağanüstü hal ilanı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe potansiyelinin yok edilmesi için alınmıştır. Vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerinde herhangi bir kısıtlama olmayacaktır. Olağanüstü hal ilanıyla ülkemizde demokrasiye, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik tehdidi ortadan kaldırmak için hızlı adımlar atılacaktır. Ayrıca OHAL, Sıkıyönetim ile karıştırılmamalıdır. OHAL’de yetki sivillerde olurken, sıkıyönetimde ise yetki askerde olur” ifadelerini kullandı.

Halkımız müsterih olsun

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Milli Güvenlik Kurulu’nun görüşü alınarak, Cumhurbaşkanımızın Başkanlığı’nda toplanan Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 3 ay süre ile ilgili olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı. OHAL ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde daha hızlı kararlar alınarak FETÖ’nün darbe potansiyelini yok edeceğiz. Demokrasimize ve milletimize kurşun sıkan Fetullahçı Terör Örgütü’nü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alacağımız kararlarla daha etkin bir mücadele sağlanacaktır. Milletimiz müsterih olsun. Hayat olağan bir şekilde devam edecek. Demokratik hak ve özgürlüklerden en ufak bir taviz verilmeyecek” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz