Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

‘Birileri Artık Düğmeye Basamayacak’

21 Mart 2017 Salı, 14:03
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması ile ilgili vatandaşları bilgilendirme çalışmaları kapsamında AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte Kızılcıklı Mahallesi’ne misafir oldu.

SAKARYA – Serdivan
Yıllardır siyaseti takip etmiş, siyasete yön vermiş, önderlik etmiş büyüklerle aynı çatı altında olmaktan ve aynı amaca hizmet etmekten dolayı gurur duyduğunu belirten Başkan Alemdar, referandum sonucunun evet olması halinde tüm dünyayı daha güçlü bir Türkiye’nin beklediğini belirterek süreç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mevcut sistemdeki eksiklikler ile iki başlı yönetim modelinin bu güne kadarki aksaklıklarını tarihten örneklerle açıklayan Alemdar, “Milletin verdiği kararı beğenmeyen birileri iki başlılığın yaratmış olduğu zafiyetten faydalanarak bir anda düğmeye bastılar ve hemen darbe yaptılar. Bu ülkenin başbakanını milletin gözünün içine baka baka idam ettiler.” dedi.

Ne İtleri Ne De Atları Bizi Korkutur

Milletin egemenlik gücünü daha da kuvvetlendirmek için Cumhurbaşkanlığı sistemine ihtiyaç duyulduğunu belirten Alemdar, Avrupa Birliği’nin bu süreçteki tutumuna da değindi. Alemdar, “Bir sistem değişikliğine gidiyoruz. Buna karar verecek olan milletimiz ama ne hikmetse ses Avrupa’dan çıkıyor. Avrupa ayağa kalkıyor. Daha dün PKK’nın, DHKPC’nin her türlü propagandasına müsaade eden, FETÖ’cülere kucak açan Almanya bu ülkenin bakanına neden müsaade etmiyor. İfade özgürlüğü temeli üzerine inşa edilen Avrupa, çifte standart diplomasi davranışlarıyla çökmüştür. Bu ülkede birlik ve beraberlik olduğu müddetçe onların ne itleri ne de atları bizi korkutur” dedi.

Aziz Milletimiz Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirecektir

Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’ye yeni ufuklar açacağını ve büyük faydalar sağlayacağını belirten AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu süreçte vermiş olduğu destekten dolayı AK Parti adına teşekkür etti.

Türkiye’deki sisteminin 15 Temmuz’da tıkandığını hep birlikte gördüklerini belirten Çelik, hain darbe girişiminden sonra bu sistemin bir an önce değişmesi için görüş birliğine varıldığını ve ortak mutabakat çerçevesinde anayasa değişikliğinin milletin kararına sunulduğunu ifade ederek “Bütün engellemelere rağmen milletvekillerimiz görevlerini yerine getirdi. Şimdi milletvekillerimiz dedi ki yeter karar da söz de milletindir. İnşaallah 16 Nisan’da bu aziz millet üzerine düşen görevi yerine getirecektir.” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz