Son Dakika
13 Şubat 2019 Çarşamba

AK Gençlik’te Kongre Heyecanı Devam Ediyor

08 Kasım 2017 Çarşamba, 20:12
AK Parti Sakarya İlçe Teşkilatlarında Kongre heyecanı Adapazarı ve Karasu İlçe Gençlik Kolları kongreleri ile devam ediyor. 11 Kasım Cumartesi günü saat 17.00’da Orhangazi Kültür Merkezi’nde Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Kongresi ve 12 Kasım Pazar günü saat 17.00’da AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı binasında Karasu İlçe Gençlik Kolları Kongresi ile Sakarya’da İlçe Gençlik Kolları Kongreleri devam edecek.

SAKARYA

Adapazarı İlçe Gençlik Kolları temayül yoklaması Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Bilal Topal Başkanlığında gerçekleştirilirken, Karasu İlçe Gençlik Kolları temayül yoklaması İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Murat Salih Başer ve Teşkilat Başkanı Yusuf Tercan başkanlığında gerçekleştirildi. Her iki ilçede de temayül yoklamalarının ve istişarelerin tamamlanmasının ardından Genel Merkez’e davet edilen gençlerin son mülakatları AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş tarafından gerçekleştirilerek kongrede aday olacak isimler açıklandı. Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Kongresinde Başkan Adayı Harun Doğrusever olurken Karasu İlçe Gençlik Kolları Kongresinde Enes Adanur Başkan Adayı oldu.

KONGRELERİMİZ BAYRAM GÜNLERİMİZDİR

Gençlik Kolları Kongrelerin yenilenme, tazelenme süreci olduğunu birlik ve beraberlikten asla taviz vermeden hareket edildiğine dikkat çeken AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, “Biz istişareye önem veren ve aldığı her kararda istişare kültürünü işleten bir partinin mensuplarıyız. Kongrelerimiz öncesi partimizi tüm kademeleri ile ve Genel Merkezimiz ile yapılacak olan istişareler sonucu ortak payda altında karar kılınan kardeşlerimiz ile birlikte kongre sürecimizi bir demokrasi şölenine dönüştürerek tamamlayacağımıza inanıyorum. AK Parti’de her bir kongre günü bizim için bayram günlerimizdir ve gerçekleştireceğimiz kongrelerimizin tüm genç kardeşlerimizin katılımları ile adeta bir şölen havasında gerçekleştirebilmek adına istişare ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

TÜM GENÇLERE DAVET

Başkan Demir, “Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığımız tarafından alınan karar ile 5. Olağan Gençlik Kolları Kongre sürecimiz başladı. İl Başkanlığımız tarafından ilçelerimizde gerçekleştirilen İlçe Ana Kademe Kongrelerimizin ardından belirlenen birçok kıstasta yapılan değerlendirmeler ve geniş bir istişare sürecinin ardından İlçe Gençlik Kolları kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Adapazarı ve Karasu İlçemizde hafta sonu gerçekleştireceğimiz kongrelerimizin ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yeni görev alacak kardeşlerimize başarılar  diliyorum. İlçelerimizde yaşayan tüm genç kardeşlerimizi İlçe Gençlik Kolları Kongrelerimize davet ediyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz