Son Dakika
20 Şubat 2019 Çarşamba

Türkiye’nin en büyük şaftını üretti

13 Kasım 2017 Pazartesi, 13:53
Adapazarı’nda faaliyet gösteren Kılınçlar Torna, Türkiye’nin en büyük şaftını yerli olarak üreterek bir ilke imza attı. Ar-Ge çalışmaları Kılınçlar Torna tarafından yapılan şaftın üretimi 3 ayda tamamlandı.

SAKARYA – Adapazarı

Kılınçlar Torna Balans Makine Sanayi genel müdürü Bahattin Kılınç, Türkiye’nin en büyük şaftını yerli imkanlarla ürettiklerini belirterek, ülke ekonomisine önemli kazanımlar sağlamaya devam ettiklerini söyledi.

Üretimin 3 aylık bir sürede tamamlandığını söyleyen Kılınç, şöyle devam etti: “SWC 800 şaftı kendi ekibimizle, kendi tezgahlarımızda ve öz sermayemizle her şeyini kendimiz yaptık. Büyüklük olarak ülkemizde bugüne kadar üretilen en büyük şaft ve Türkiye’de bir ilk. Gemi sektörüne, rüzgar güllerine ve barajlar için, otomotiv sektörüne, demir çelik ve benzer ağır sanayi tesislerine büyük çapta şaftlar üretiyoruz. SWC 800 bugüne kadar Türkiye’de üretilen en büyük şaft. Ebadı da 2 metreyi geçiyor. İthal olarak ülkemize getirilen emsallerine göre yüzde 50-60 daha ekonomik ve kalite olarak da aynı düzeyde. Talepler geldikçe planlama ve yatırım çalışmalarımız devam edecek.”.

Her türlü kardan mili (şaft), fan, krank, kırıcı, volant, pervane, endüvi, kasnak, merdane, disk, haşbay vb. rotasyonel sanayi parçalarının statik ve dinamik olarak balans ayarları yapan Kılınçlar Torna, değişik sektörlere yönelik şaft imalatının yanında tadilatı konusunda da hizmet veriyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz