Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Sakarya’da 95 Dönümlük Kompleks İhaleye Çıkıyor

28 Temmuz 2016 Perşembe, 08:52
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce kamuoyuna projesini tanıttığı Yeni Hal Kompleksi, 28 Temmuz Perşembe günü yapım ihalesine çıkıyor.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun sebze ve meyve sektöründe hizmet sunan esnafa müjdesini verdiği Yeni Hal Kompleksi 28 Temmuz Perşembe günü ihaleye çıkıyor. Daha önce sektör temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, Erenler’de halihazırda Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan hal kompleksinin kaldırılacağını, bunun yerine Arifiye Kirazca’ya tüm gereklilikleri barındıran yeni bir proje inşa edileceğini açıklamıştı.

İhale 28 Temmuz’da
Başkan Toçoğlu’nun tüm etaplarını sektör temsilcileri ile görüştüğü yeni hal kompleksinin projesi kısa süre içerisinde netleşmiş, projeye Patates Hali esnafının da dâhil edildiği ilan edilmişti. Esnaf temsilcilerinin de büyük beğenisini kazanan yeni hal kompleksinde şimdi ise yapım ihalesi aşamasına gelindi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Arifiye Kirazca Mahallesi’ndeki 95 dönümlük alanda inşa edilecek projenin 28 Temmuz Perşembe günü, saat 14.30’da yapım ihalesinin gerçekleştirileceği ifade edildi.

Sektörün Tüm İhtiyaçlarına Çözüm
Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihalenin ardından yer teslimi sonlanacak ve çalışmalar başlatılacak. Sektörün ihtiyaçları ve gereklilikleri göz önüne alınarak geliştirilen proje içerisinde belli metrekare ölçümlerine sahip dükkanlar, idari bina ve çok çeşitli ihtiyaç alanları yer alacak. Başkan Toçoğlu daha önce konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada ise şu ifadelere yer vermişti; “Esnafımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde de yeni hal için hiçbir boşluk kalmaması gerektiği fikrini öne çıkarmıştık. Bina vücut bulduğunda Sakaryamıza yakışan bir tesis olduğunu birlikte göreceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz