Son Dakika
18 Şubat 2019 Pazartesi

Sakarya Ticaret Borsası’ndan genç girişimcilere eğitim desteği

12 Ocak 2018 Cuma, 12:20
Sakarya Ticaret Borsası ve Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 2017 yılında gerçekleştirilen 250 kişilik eğitim programı yenilenen protokol ile devam ediyor.

SAKARYA

Sakarya Ticaret Borsasında gerçekleştirilen protokol Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ve İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya, Borsa Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Genç, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Arslan ve İş-Kur yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete imzalanan protokolle ilgili olarak; “Sakarya girişimcilik potansiyeli çok yüksek bir şehir. KOBİ’lerimiz ekonomiye yön veren önemli yapılar. Yeni girişimler, yeni işletmeler şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağladığı gibi toplumda sosyal olarak da çok önemli pozitif etkilere sahip. Devletimizin girişimcilerimizi yüreklendirmesi ve desteklemesi çok kıymetli. Şimdiden girişimci adaylarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

İlimizdeki girişimci sayısının artırılmasının desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken İl Müdürü Tekin Kaya lkemizin gelişimi ve istihdamın artırılmasında yeni iş alanlarının oluşturulmasının önemli olduğunu ifade ederek, her yıl İlimizde artan oranda girişimcilik eğitim programı düzenlendiğini açılan programlara olan yoğun talep ve başvuruların memnuniyet verici olduğunu belirterek, Girişimci adaylarına verdikleri eğitim desteği için Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet METE ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Tekin Kaya girişimci adaylarının KOSGEB’in yeni girişimci desteğinden yararlanabilmeleri için Girişimcilik eğitim programlarına katılarak, katılımcı belgesi almaları gerekmektedir. Eğitim programları 2018 yılının Ocak ayında başlatılacak olup konu ile ilgili detaylı bilgi için iş kur ile iletişime geçebilirler dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz