Son Dakika
19 Şubat 2019 Salı

Köse ‘Sakarya için çalışmaya devam edeceğiz’

01 Kasım 2017 Çarşamba, 23:11
Özel Konak Hastanesi Sakarya’nın 1.yaşı dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında konuşan Başhekim Op. Dr. Kamil Köse, “Hızla gelişen Sakarya’ya kendi alanımızda hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Sakarya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SAKARYA – Nework Ajans

Özel Konak Hastanesi Sakarya, 1.kuruluş yılı dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekimi Op. Dr. Kamil Köse ile İdari Direktör Bahadır Gündüz hastane hakkında bilgiler vererek çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

GELİŞEN ŞEHİR SAKARYA

Toplantının açılışında konuşan Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekimi Op. Dr. Kamil Köse, “1 yıl önce hep beraber büyük bir mutluluğa ilk adımı attık. Sakarya’ya bir eser kazandırdık. Konak Hastanelerinin 20 yılın üzerinde ki serüveni Sakarya’daki 4.hastane ile taçlandırılmış oldu. Çok zor bir dönemde hastane açtık. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi elimizi taşın altına koyduk. 400’ün üzerinde istihdam sağladık. Sakarya hızla gelişen, sanayi ve altyapısı Türkiye ortalamasının üzerinde gelişen bir kent. Hızla gelişen Sakarya’ya kendi alanımızda hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Sakarya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YENİ ÜNİTELER AÇILIYOR

Hasta kabulünün ardından yeni üniteler açtıklarını ve Anjiyo Bölümü ile ilgili başvuru süreçlerinin devam ettiğini açıklayan Köse, “Hasta kabulümüzün ardından yeni üniteler açtık. Daha önce anjiyo bölümü açılacak mı diye sorulmuştu. Bu konuda başvurumuz oldu. Bakanlık düzeyinde Anjiyo Bölümü açmak için girişimlerimiz devam ediyor. Kadrolarımızı geliştirmek için çalışmalarımız sürüyor. 44 hekimle hizmet veriyoruz ve sayımızı 50’nin üzerine çıkarmak istiyoruz. Şunu ifade etmek isterim ki özel hastane olsak bile devletin çizdiği kanunlarla çalışıyoruz ve hekim sayısı, yatak sayısı gibi kriterler bakanlığımızın iznine bağlı. Plastik Cerrahi uzmanımız yakında hizmete başlayacak. Gebelik okulu konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bebek Dostu hastane olmanın keyfini sürüyor ve geliştirmek için Sakarya’yı daha ileri taşımak için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Sakarya’nın ülke genelindeki atılımlarını kendi kurumumuz ile desteklemek istiyoruz” diye konuştu.

“HER DETAYIMIZ DENETLENİYOR”

Başhekim Köse toplantıda basın mensuplarından gelen soruları da cevapladı. Köse, “Her denetimimizde Sakarya’da sağlık standardını bir tık üzerine çıkarıyoruz. Sağlık standardında belli bir noktaya geliyoruz. Her dosyamız Bakanlık tarafından tek tek denetleniyor. Fiyatlarımız tek tek denetleniyor. Tabi belli konularda devletle iş yapmanın bürokratik tarafı var. Ben cumhurbaşkanlığı sisteminin bu bürokratik yavaşlığı gidereceğini düşünüyorum. Bürokrasi o kadar ağır hareket ediyor ki tüm siyasiler destek vermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sakarya’ya yatırım gelsin diye tüm siyasilerimiz bize destek olmasına rağmen bürokrasiye takılıyoruz. Bütün siyasiler, yerel yöneticilerin ve bizim uğraşımıza rağmen zor aştık. Zannediyorum Sayın Cumhurbaşkanımızda bu bürokrasinin işleyişinin çok farkında ve onun için yeni yönetim biçimi bir hamle olacaktır. Dediğim gibi hastanemizin her şeyi denetim altındadır. Yakın zamanda bir denetimden geçtik yüz üzerinden değerlendirmede 97,5 not aldık. 1.yılı dolduran bir hastanenin bu notu alması çok sınırlı görülen bir şeydir” diye ifadeler kullandı.

SAĞLIK STANDARTLARI YÜKSELİYOR

Sağlık standartlarının çok iyi noktalara geldiğini vurgulayan Köse, “Ben devlette uzun yıllar çalışmış bir hekimim. İçerisinde kar tanelerinin uçuştuğu alanlarda ameliyat yaptığımı hatırlıyorum. O günleri hatırladıkça gözlerim doluyor. Gece acil servise gündüz Çocuk Polikliniğine bakıp, gece acilde çocuk doktoruna gözükmesini tavsiye ettiğim hastanın sabah yine çocuk doktoru diye bana geldiği günleri gördük. 2000’lerde doğanlar hep bu standartlarla büyüdükleri için farkında değiller ama sağlığın geldiği nokta bir hekim olarak beni çok mutlu ediyor. Bizde bu açıdan Sakarya halkının sağlığı için hizmet vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

1 YILI GERİDE BIRAKTIK

Başhekim Köse’nin ardından konuşan İdari Direktör Bahadır Gündüz ise, “Geçtiğimiz kasım ayında başladığımız hasta kabulünün ardından 1 yılı geride bırakıyoruz. Bu 1 yıl içerisinde siz değerli Sakaryalılara hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Hasta kabulümüze başlamamızın ardından Sakarya halkının bizlere göstermiş olduğu güvene müteşekkiriz. Konak Hastanesi olarak bu şehrin sağlığının güvencelerinden biri olmanın gururu ve sorumluluğunu taşıyoruz. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının Sağlık Alanında Yenilikçi Yatırımlar Yapan kuruluşlar kategorisinde ödüle layık görülmemizden ötürü bizlere bu ödülü veren değerli odamıza ve üyelerine teşekkür ediyor, bu ödüle layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

İSTİHDAM 2 KAT ARTTI

Gündüz son olarak şunları kaydetti: “Şu anda hastanemizde 26 farklı poliklinikte Sakarya halkına hizmet veriyoruz. Hasta kabulünün ardından 6 farklı polikliniği hizmete soktuk. Geçtiğimiz 1 yıl içinde 180 bin hastamıza muayene ve poliklinik hizmeti verdik. 1 yılda 5 bin ameliyat gerçekleştirirken 2 bin 600 doğuma ev sahipliği yaptık. Kuruluşta 292 olan personel ve hekim sayımız bugün 400’ün üzerinde. Şu anda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde uzman doktorlarımız gece 01.00’e, Diş Sağlığı Polikliniğimiz ise gece 22.00’a kadar hizmete devam etmektedir.” Konuşmaların ardından basın mensuplarına dermatoloji kliniği ve Sanal Anjiyo alanı gezdirilerek bilgi verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz