Son Dakika
13 Kasım 2018 Salı

Hasan Alişan “Korsan servisçiler temizlensin”

24 Eylül 2016 Cumartesi, 20:54
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (SESOB) bağlı Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanları, Birlik Başkanı Hasan Alişan başkanlığında bir araya gelerek,  başta okul servisleri olmak üzere, şoför esnafının yaşadığı sıkıntıları masaya yatırdılar.

SAKARYA – Adapazarı
Sakarya’da servis taşımacılığının 2016 yılından beri ‘S’ plaka sahibi kayıtlı esnaflar tararından yapıldığının altını çizen SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Okulların açılması ile birlikte korsan servisçilerde harekete geçti. ‘S’ plaka zorunlu olmasına rağmen Milli Eğitim Müdürlükleri her önüne gelene hak tanımakta. Bular da kayıtlı, vergisini ödeyen esnafımızın ekmeğine ortak olmanın yanında, birde servisçi esnafımızın adını lekelemekteler. Okulların açıldığı ilk gün Cumhuriyet Anadolu Lisesi önünde yaşanan silahlı servisçi kavgasının, bizim esnafımızla bir ilgisi olmadığı gibi. Korsan servisçiler arasında yaşanan rant kavgası, servisçi esnafımızın adını lekelemiştir.”  dedi.

PİYASA TEMİZLENSİN

SESOB Başkanı Alişan, meydanı korsan çalışan, ne oldukları belirsiz kişilere bırakmayacaklarını da belirterek, “ Bizim esnafımız ihaleye girip, parasını ödeyip ‘S’ plaka sahibi olmuştur. ‘S’ plakası olmayan taşımacılık yapamaz. Ama bakıyoruz korsan çalışan birçok servisçilik yapanları görüyoruz. Ve maalesef, bu sisteme bazı kurumların destek verdiğini de. Buna asla müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz de. İlgililerin bu konuda denetimleri sıkı yapmalarını ve piyasadan korsan taşımacılık yapanları temizlemelerini istiyoruz. Kimse benim kayıtlı esnafımı mağdur edemez” şeklinde konuştu.

‘S’ PLAKASI OLMAYAN TAŞIYAMAZ

SESOB Başkanı Hasan Alişan başkanlığında yapılan toplantının ardından oda başkanları yine Alişan başkanlığında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve  Ulaşım Daire Başkanı Fatih Pistil’i ziyaret ederek, korsan servisçiler ile ilgili gerekli denetimleri yapılmasını istediler. Başkan Alişan, “Madem herkes servisçilik yapacaktı, neden ihale ile ‘S’ plakalar satıldı. Benim esnafım mağdur durumda. Bu mağduriyet ivedilikle giderilmeli” dedi.

KESİNLİKLE YAPMAYACAKLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ‘S’ plakası olmayanların kesinlikle taşımacılık yapamayacaklarını belirterek, “ ‘S’ plakası olmayana güzergah izin belgesi verilmiyor. Bu hadiselerin giderilmesi için her türlü faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz