Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

‘Can suyu meclisten çıktı’

29 Temmuz 2016 Cuma, 16:55
Esnaf ve sanatkarlar için can suyu olacak borç yapılandırılması kapsayan paketin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçtiğini söyleyen SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Bu yapılandırma ile esnafta kazanacak, devlet de” dedi.

EKONOMİ CANLANACAK

Her kesimi kapsayan borç yapılandırılmasının ekonomiyi canlandıracağını belirten Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Alişan, “Vergi ve SGK prim borçlarının yanında; trafik cezaları, HGS ücretlerinden tutun da öğrenci harçlarına kadar devlete olan borçların neredeyse tamamına yakını yeniden yapılandırılıyor. Bu fırsatı herkes çok iyi değerlendirmeli. ” şeklinde konuştu.

VERGİ İNDİRİMİ

Borcunu zamanında ve tam ödeyenlerin de unutulmaması gerektiğini söyleyen Başkan Alişan, “Yapılandırma kanunları ile borcunu zamanında ve tam ödeyen esnaf küstürülmemeli. Bu durumda olanlara makul bir vergi indirimi yapılmalı” dedi.

ÖZEL TARİFE İSTİYORUZ

Başkanı Alişan, esnafın rekabet gücünün artması için en büyük maliyet getiren; elektrik, su ve doğalgazda da esnafa özel tarifeler getirilmesini gerektiğini söyledi. “Ekonominin fidanlığı olan esnaf ve sanatkârı bugün desteklemek yarına yapılacak en büyük yatırımdır” diyen Alişan, “ Vergiden kredilere kadar bir çok alanda esnaf ve sanatkâr desteklenirken, esnafın en büyük maliyeti olan elektrik, su ve doğalgazda da düzenleme getirilmeli. İşte o zaman esnaf ve sanatkarımız gerçekten kazanmaya başlar” şeklinde konuştu.

IŞIKLARI SÖNMESİN

Esnaf ve sanatkârın, mahallemizin, sokağımızın güvenliği ve teminatı olduğunu söyleyen Başkan Alişan, “Ağırlaşan ekonomik koşullar nedeniyle esnafın ışıkları sönmemeli, tersine sabaha kadar yanmalıdır. Esnafın olmadığı sokak daha güvensiz bir sokaktır. Bu nedenle esnafa özel getirilecek teşvik paketi vatandaşın güvenliği için de önemlidir” dedi.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz