Son Dakika
14 Ocak 2019 Pazartesi

Bakallar vergi barışı bekliyor

12 Temmuz 2016 Salı, 13:11
Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan , hükümet tarafından esnafa yönelik yapılan çalışmalarla moral bulduklarını, bayram öncesi açıklanan teşvik paketiyle sevindiklerini söyledi.

SAKARYA

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, “Primini düzenli yatıran ve SGK’ya prim borcu olmayan Bağ- Kur’lu esnafımız bu teşvik kapsamına alınacak. Asgari ücret düzeyinden prim ödeyen esnafımız prim miktarı 568,22 liradan 485,8 liraya düşecek. Böylece Bağ-Kur’lu esnafımızın cebinde ayda 82,35 lira para kalacak. Bu sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Başkan Ahmet Akdardağan yurt dışından getirilmek istenen varlıklar için uygulanacak vergi barışının hemen yurt içinde de uygulanması gerektiğini hatırlatarak, “Esnafımızın rekabet koşulları nedeniyle zor günler yaşıyor, siftahsız dükkan kapatıyor. Her geçen gün artan AVM’ler ve zincir mağazalar nedeniyle borcunu ödeyemez hale gelen esnafımız yapılacak vergi barışı düzenlemesiyle rahatlayacaktır. Sosyal güvenlik primi ve vergisini ödeyemeyen küçük esnafımıza yapılacak vergi düzenlemesi hem piyasaları hareketlendirecek, hem de esnafımıza moral olacaktır. Bu hafta TBMM’de bazı düzenlemelerin olacağı ve müjdelerin açıklanacağını duyduk. Bakkal ve bayi esnafı olarak açıklanacak müjdeleri şimdiden heyecan içerisinde bekliyoruz” diye konuştu..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz