Son Dakika
11 Ocak 2019 Cuma

Alişan Çilingir esnafının sorunlarını dinledi

28 Temmuz 2016 Perşembe, 08:48
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, her meslekte olduğu gibi çilingir esnafının da bir takım sıkıntıları olduğunu belirterek, “Birlik olarak esnafımızın yaşadığı sıkıntıları en kısa zamanda çözeceğiz” dedi.

BEKLETİLMEYELİM
20 çilingir esnafı ile birlikte SESOB Başkanı Hasan Alişan’a, gittikleri emniyet ve adli işlerde yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Sakarya Anahtarcı ve Çilingirler Derneği Başkanı Murat Küçük, “Böyle bir günde devletimizin yanındayız. Çilingirler olarak işin parasında değiliz, para da almayalım. Ama 10 dakikalık bir iş için 10 saat bekletilmeyelim. Tek sıkıntımız zaman ve can güvenliği. Emniyet ile gittiğimiz işlerde çelik yelek verilmesini istiyoruz. Gittiğimiz her yerde direk hedef biz oluyoruz “ dedi.

SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SESOB Başkanı Alişan, yaşanan darbe girişiminin ardından emniyet ve adli soruşturmalarda yapılan aramalarda çilingir esnafına büyük görev düştüğünü belirterek, “Hepinizin üzerinize düşen fedakarlığı yaptığınızdan hiçbir şüphem yok. Ahilik kültürü de bunu gerektirir. Biz üzerimize düşen görevi yapacağız. Yapanken de hem sizin haklarınızı zayi etmeyeceğiz, hem de devletimize destek olacağız. Ben Birlik Başkanı olarak, sorunlarınızı yetkililere ileterek, en kısa zamanda çözmeye çalışacağım.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz