Son Dakika
17 Kasım 2018 Cumartesi

Akdardağan’dan Adapazarı Belediyesi’ne teşekkür

22 Eylül 2016 Perşembe, 13:24
Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Adapazarı Belediye Meclisinin bakkal esnafına yönelik aldığı kararın sevindirici olduğunu söyleyerek, başkan ve meclis üyelerine teşekkür etti.

SAKARYA
Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, “Geçtiğimiz hafta yapılan Adapazarı Belediye Meclisinde biz bakkal esnafları için önemli bir karar alındı. Belediyenin gelirler kanunu gereğince esnaflarca yıllık olarak yenilenerek ödenen kayıt, harçlar, reklam, tabela ücretleri, muayene ve sağlık harcı gibi ödemelerde bu yapılacak artıştan bakkal esnafları muaf tutulacak. 2017 gelir tarifesi oluşturulurken şehrimizin sosyal ve ekonomik farklıları göz önünde bulundurulmuş ve esnaflarımızı korumak adına bu artışın bakkala yansıtılmama kararı alınmıştır.” dedi.

AVM’lere, zincir mağazalara ve haksız rekabete karşı mücadele eden bakkal esnaflarını koruma adına böyle kararların ilçe meclislerinde alınıyor olmasının sevindirici olduğunu söyleyen Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi bazı ilçelerde yeni açılacak marketlere sınırlama getirilmişti. İstediğimiz ve beklentilerimiz yavaş yavaş gerçekleşiyor. Bu kararı alan ve uygulamaya geçiren Belediye Başkanı Süleyman Dişli’ye, meclis üyelerimize ve komisyonlara teşekkür bir borç biliyoruz.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz