Son Dakika
15 Şubat 2019 Cuma

Afyonkarahisar Ticaret Borsasına Teknik Ziyaret

21 Kasım 2017 Salı, 23:19
Sakarya Ticaret Borsası heyeti Meclis Başkanı Recep PULAT, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali KOBAL, Meclis Üyesi Cevdet ÇAKIR, Meslek Komite Üyeleri Gülser BALTACI, Zübeyir BOZKIR, İmran KARTAL, Kazım KAÇMAZ, Bülent AFYON, Tahsin CENGİZ ve Levent BÜYÜKDEMİR Afyonkarahisar Ticaret Borsası tarafından hizmete sokulacak olan Afyon Canlı Hayvan Borsası ziyaret etti.

SAKARYA

Sakarya Ticaret Borsası 1 Meslek Grubu Heyetini Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, Meclis üyesi İhsan Şengül tarafından karşılanarak, Canlı Hayvan Borsasının işleyişi, hedefleri hakkında bilgiler verildi.

Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal yapılan bu ziyaretle ilgili şu açıklamalarda bulundu. Kobal “Afyon TB Canlı Hayvan Borsası gibi iyi bir proje yatırımını hayata geçiren ATB yöneticilerini tebrik ediyorum. Hayvan Borsacılığı üreticinin ürettiği ürünün değerin de satması için en uygun platformdur. Üretici satmak istediği malını borsaya getirecek ve piyasaya arz edecektir. Üreticimizin Borsaya getirdiği malı veteriner kontrolünde kabulü sağlanacak, her türlü muayenesi yapılacaktır. Üretici, Borsamız güvencesinde açık artırma yöntemiyle satışını şeffaf bir şekilde izleyecek ve rekabet ortamında oluşan fiyata göre malını satacaktır. Alım-Satım sonunda üreticinin alacağı Borsamızın güvencesinde olacaktır. Üreticinin kaliteli hayvanı iyi para edeceğinden, üreticinin daha kaliteli mal üretimi de teşvik edilecektir. Üreticiler için çok önemli olan ürettikleri hayvanların pazarlanması sorunu STB Canlı Hayvan Borsası ile ortadan kalkacaktır. Bu şekilde, sektördeki arz-talep dengesi korunacak.” dedi.

Kobal Ayrıca Sakarya Ticaret Borsası olarak Afyonkarahisar Ticaret Borsasının göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bundan sonra yapacağı tüm çalışmalarda başarılar diledi. Afyonkarahisar Ticaret Borsası yetkilileri bu tür istişare ziyaretlerinin gelişimi ve değişime katkısının olduğunu belirterek ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ziyaret sonunda karşılıklı plaket ve yöresel hediyeler takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz