Son Dakika
04 Aralık 2018 Salı

Kaynarca Toplum Sağlığı Merkezi obeziteye savaş açtı

19 Ocak 2016 Salı, 21:43

Sakarya’nın Kaynarca İlçesindeki Toplum Sağlığı Merkezi Obezite ile ilgili seminerlerine ara vermeden devam ediyor. Adeta obezite’ye savaş açan merkez belli aralıklarla farklı yerlerde eğitimler veriyor.

Murat HAZER Kaynarca – SAKARYA Kaynarca Anadolu Lis’sinde okuyan öğrencilere ” Sağlıklı Beslenme ve Obezite ile mücadele” konuları hakkında eğitim veren Doktor Tuğçe Canol ‘Gençlerimizin yanlış beslenme ile ilgili daha fazla bilinçlenmesi için eğitim verdik. Ayrıca zararlı alışkanlıklar ile ilgili bilgilerimizi de aktardık, onların sorularını da yanıtlama fırsatı bulduk’ dedi.

Fast Food tüketimi çok fazla

Günümüzde özellikle gençlerde fast food tüketiminin fazla olduğunu belirten Canol ”Öğün sayısının artması ve porsiyonların büyümesi ile birlikte ülkemizde obez olan kişilerin sayısı arttı. Obezite özellikle şeker ve kalp rahatsızlıklarını beraberinde getiriyor. Bu gibi kritik durumların henüz oluşmadan önlenmesi için gençlerimize eğitim verdik’ ifadelerini kullandı.

Kaynarca Toplum Sağlığı yetkilileri obezite ile ilgili eğitimlerinin dönem okulların dönem tatili sonrasında devam edeceğini aynı zamanda öğrenci velilerine de eğitimler verileceğini belirttiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz