Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Sakarya tek yumruk oldu

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:41
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) öncülüğünde bir araya gelen sivil topluk kuruluşu temsilcileri, Vali Hüseyin Avni Coş ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ziyaret ederek, birliktelik mesajı verdiler.

SAKARYA
SESOB Başkanı Hasan Alişan, SESOB’a bağlı meslek odalarının başkanları, Esnaf ve Kredi Kooperatifi başkanları başta olmak üzere, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Recep Pulat, Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) Başkanı Ertuğrul Kocacık, Akyazı Ticaret Odası Başkanı Şinasi Bayraktar, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sebahattin Karasakal ve Cevdet Sağlık, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Muhtar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminde büyük bir cesaret örneği sergileyen Vali Hüseyin Avni Coş ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ziyaret ederek, hem tebrik ettiler, hem de geçmiş olsun dileğinde bulundular.

TEBRİK ETTİLER
Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyarette sivil toplum kuruluşlarını temsilen konuşan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Bizler Sakarya il genelinde serbest meslek ile uğraşan, alın teri ile çalışanların temsilcileri olarak, Sakarya’da ki işçisinden, çiftçisine, sanayicisinden esnaf ve sanatkarına kadar tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buradayız. 15 Temmuz gecesi yaşanan bu olayın karşısında güçlü, kuvvetli, muktedir bir şekilde Sakarya’mızı savunmanız, mücadele etmeniz, üstün gayret sarf etmenizden dolayı sizi tebrik etmek, aynı zamanda ülkemizde yaşanan bu olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletmek için geldik. Bundan sonra da yaşanılacak her türlü organizasyon karşısında biz devletimizin emrinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” dedi.

SİZLERİN EMRİNDEYİZ
Alişan, demokrasinin birilerinin itelemesi, birilerinin art niyetleri ile zedelenmesini istemediklerini belirterek, “Demokrasinin sağlam temeller üzerine oturacak bir demokratik ve hukuk devleti yapısına oturması için sizlerin emrinde olduğumuzu bildirmek istedik” şeklinde konuştu.

TEHDİTLERİN KARŞISINDAYIZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Hüseyin Avni Coş, “Meslek odalarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, Sakaryalı hemşerilerim; Bilincimize, milli irademize, demokrasimize yönelik her türlü tehdite karşı 15 Temmuz’da olduğu gibi, bundan sonrada karşı duracağız. Bu tür tehditleri lanetlemeye devam edeceğiz” dedi.

EVİMİZDE DURMAYALIM
“Evlerimizde durursak, evlerimizde kapanırsak bu darbeciler yarın hepimizi esir alır” diyen Vali Coş, sözlerine şöyle devam etti; “Bizi teslim almaları çok önemli değil. Teslim olmamız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğini, Büyük Türkiye’yi koruma ideallerimizi, devletimizin, milletimizin refahı için yapılacak tüm projelerin bertaraf edilmesi anlamına gelir. Mukadderatımızın mahvedilmesi anlamına gelir. O nedenle bu birlik beraberliğimiz devam etmeli” ifadelerine yer verdi.

SAKARYA’NIN DİNAMİKLERİ
Vali Hüseyin Avni Coş tarafından Konferans Salonu’nda ağırlanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ziyaret etti. Makam odalarının almadığı kalabalık, Büyükşehir’de meclis salonunda ağırlandı. SESOB Başkanı Hasan Alişan burada yaptığı konuşmada, “Sakarya’nın dinamikleri olan sanayicisinden, çiftçisine, işçisinden, esnaf ve sanatkarına kadar her kesimin temsilcileri burada. Sabah Ticaret Sanayi Odamı’zda tüm sivil toplum kuruluşları ortak bir bildiri yayınladık, ardından SESOB’a bağlı meslek odası başkanlarımız ile birlik binamızın önünde bir bildiri okuyarak, devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna duyurduk. Ardından Sayın Valimiz ve sizi ziyaret ederek, teşekkür etmek istedik. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmez bir bütündür. Sizinle birlikte olduğumuzu, yapılan faaliyetleri desteklediğimizi ve bundan sonrada Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bir parçası olan biz aktörler olarak bu işin içinde olduğumuzu bildirmeye geldik” şeklinde konuştu.

BİRLİKTELİĞİN MİMARI
Alişan, Sakarya’daki birlik ve beraberliğin en büyük mimarlarından birisinin Başkan Toçoğlu olduğunun da altını çizerek, “Bugüne kadar gösterdiğiniz uzlaşmacı bir politika, ayrışmadan uzak bir politika, her kesimin hak ve menfaatlerini korudunuz ve aynı zamanda her kesimin temsilcileri ile eşit mesafede olduğunuz için Sakarya’da bir birliktelik oldu. Hele hele bu salonda sanayicisi, iş adamı, muhtarı, esnafı, çiftçisi bir arada isek, bunun altında yatan sizin pozitif tavrınız. Bu konuda arkadaşlarım adına sizlere teşekkür etmek, hem de 15 Temmuz da yaşanan olaylarda toplum ruhunu çok iyi okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Yapacağınız her türlü faaliyetin içinde varız. Zor elde edilen demokrasiyi, zor elde edilen Cumhuriyeti kim olursa olsun, kolay kolay teslim etmeyeceğiz” dedi.

ASİL DURUŞ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise belki de ilk kez sivil toplum kuruluşlarımız, sendikalarımız, siyasi partilerimiz, basın kuruluşlarımız bu iğrenç hareket karşısında tek yumruk olduğunu belirterek, “Siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, halkımız çok güçlü bir sınav verdi. İnşallah bu asil millete, onların çocuklarına layık oluruz. En kötü demokrasi bile her zaman darbelerden iyidir. Sizlere göstermiş olduğunuz asil duruştan dolayı tek tek teşekkür ediyorum. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz