Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Kazan ‘Sakarya Barosu göreve hazır’

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 16:33
Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Başkan Yardımcısı Av. Yeliz Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş’a yaşanan darbe teşebbüsü sırasında Sakarya Valiliğine yapılan saldırının ardından geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

SAKARYA
Demokrasimizi, Cumhuriyetimizi hedef alan bu hain darbe girişimini gecenin ilk saatlerinden itibaren lanetleyen ve ardından saldırı altında olan Valiliğe destek için Resmi Daireler kampüsüne giden, yine Yönetim Kurulunu olağanüstü toplantıya davet ederek Kent Meydanında basın açıklanması yapan, Gazi Meclisimizi ve TBMM Başkanını ziyaret eden Başkan Kazan, Barolar Birliği ve Baro Başkanları olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili Vali Coş’a izlenimlerini aktardı.

BARO GÖREVE HAZIR

Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte hukukun ve demokrasinin önemine vurgu yapılan görüşmede 15 Temmuz gecesi yaşananların tüm Türkiye halkı için acı bir tecrübe olduğu ifade edildi.

Ülkemiz üzerine çöreklenen bu hain yapının ve kara bulutların defedilmesi için birlik beraberliğe ve hukuka her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız olduğunu ifade eden Başkan Kazan milli birlik ve beraberliğimize kasteden bu terör örgütünün çöreklendiği kurumlardan temizlenmesi ve gerçek suçluların hak ettikleri cezaları almaları ve hukuki sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için Sakarya Barosu olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getireceklerini belirtti.

Başkan Kazan, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş’a ve tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerini ileterek : “Birlik beraberliğimize, demokrasimize kasteden bu hainlere gereken cevabı halkımız vermiştir. Bizler de Sakarya Barosu olarak göreve hazırız. Geçmişten bu güne daima hukukun üstünlüğünü, demokrasinin vazgeçilmezliğini ve laik Türkiye Cumhuriyetini savunduk bundan böyle de üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

DAYANIŞMA RUHU

Vali Hüseyin Avni Coş, Sakarya Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine gösterdikleri hassasiyetten dolayı memnuniyetini dile getirerek : “Devletimizin varlığına kasteden, gücüne gölge düşürmeye çalışan bu vatan hainleri hak ettikleri cezaları alacaklardır. Baromuzun ve yüce halkımızın gösterdiği duyarlılık ile bizler de çalışmalarımıza titizlikle devam ediyoruz. Halkımızın huzurunu bozmaya cüret edenler şimdi görüyorlar ki o halk vatanına, milletine uzanan kirli elleri kırıp atmış ve birlik beraberlik içinde haykırmıştır. Hiçbir terör örgütü bu dayanışma ruhunun önünde duramaz. Tekrar halkımıza teşekkür ediyorum ve hepimize geçmiş olsun diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz