Son Dakika
11 Ocak 2019 Cuma

‘Devletin ve milletin yanında yer alacağız’

19 Temmuz 2016 Salı, 17:35
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (SESOB) bağlı oda başkanları, birlik hizmet binasında bir araya gelerek, ortak bir basın açıklaması yaptılar. Birlik adına açıklamayı yapan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Esnaf ve sanatkarımız her zaman olduğu gibi devletimizin ve milletimizin yanında yer alacaktır” dedi.

SAKARYA
SESOB Başkanı Hasan Alişan tarafından yapılan açıklama şöyle;
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, hiç düşünmeden, canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla, dimdik ayakta durmuştur.

‘GELECEĞİMİZ İÇİN TEMİNAT’
Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak, demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları, bugün olduğu gibi geleceğimizin de büyük teminatıdır.

‘TEK VÜCUT HALİNDE’
Demokrasiyi sahiplenme noktasında; esnaf ve sanatkarlarımız her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima, devletimizin ve milletimizin yanında yer alacaktır.

‘TEK VATAN TEK BAYRAK’
Hiç kuşkusuz, Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiye, hukuka ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tem millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir.

‘CANLARINI ORTAYA KOYDULAR’
Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı, canlarını ortaya koyarak şehit düşen, kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz