Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

‘Darbecilerin Oyununu Beraberce Bozduk’

28 Temmuz 2016 Perşembe, 16:04
Karasu’da vatandaşlara seslenen Başkan Toçoğlu, “Şer odaklarının maşası olmuş darbecilerin oyununu beraberce bozduk. Biz Demokrasi Meydanı’nda sizler de bu alanlarda nöbetimizi sürdüreceğiz” derken; İl Başkanı Fevzi Kılıç, “15 Temmuz’dan bugüne kadar vatana sadakat nöbetimizi sürdürüyoruz. Sizin gibi bir millete sahip olduktan sonra sırtımız asla yere gelmez” ifadelerini kullandı.

foto-galeri-iconSAKARYA – Karasu
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilçelerde devam eden demokrasi nöbetlerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce Hendek, Akyazı, Kocaali ve Ferizli’de ilçe sakinlerine seslenen Başkan Toçoğlu son olarak Karasu’da vatandaşlar ile bir araya geldi. Toçoğlu’na AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç da eşlik ederken, Kentpark’ta toplanan yüzlerce Karasulu darbe girişimine lanet okudu.

Gerçek Vatanseverlik Budur
Mitingde konuşan Başkan Toçoğlu, darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren meydanları dolduran Karasulu vatandaşlara tebriklerini iletti. Toçoğlu, “Duydum ki, Karasu’da 15 Temmuz akşamı güzel bir birliktelik yakalanmış. Değerli komutanlarımız, kaymakamımız ve belediye başkanımızla ortak hareket etme iradesini ortaya koymuşlar. İşte bizim gerçek askerlerimizin duruşu budur. Gerçek vatanseverlik, gerçek milletine bağlılık budur. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyoruz. Allah bu birlikteliği daim kılsın” ifadelerini kullandı.

Nöbet Sonuna Kadar Sürecek
Toçoğlu, “15 Temmuz gecesinden itibaren 13 akşamdır nöbetimize devam ediyoruz. Her yeni gün nasıl bir badireyi milletçe atlattığımız daha da açık bir şekilde gün yüzüne çıkmaya başladı. Milletin canına kast eden üniformalı teröristlerin hain planlarını, gözü dönmüşlüklerini daha net ortaya koyan belgeler okuyoruz. Milletçe ne kadar büyük bir kahramanlığa imza attığımız daha net gözüküyor. Allah sizlerden razı olsun. Vatanınıza, milletinize, devletine, seçilmiş hükümete, Cumhurbaşkanımıza sahip çıktınız. Şer odaklarının maşası olmuş darbecilerin oyununu beraberce bozduk. Biz Demokrasi Meydanı’nda sizler de bu alanlarda nöbetimizi sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye Sakarya’yı Konuşuyor
Toçoğlu’nun ardından konuşan İl Başkanı Fevzi Kılıç ise şunları söyledi; “15 Temmuz’dan bugüne kadar vatana sadakat nöbetimizi sürdürüyoruz. Çok büyük şeyler yaşadık. Unutulmayacak anlar yaşadık. Sizin gibi bir millete sahip olduktan sonra sırtımız asla yere gelmez. İşte burası kesin. Vatanı, milleti, devleti, bayrağı sevme; bu değerlere sahip çıkma noktasında ortaya koyduğunuz mücadele, tüm bu nöbetler takdire şayandır. Bugün Genel Merkez yetkililerimizle görüştük. Sakarya’da yaşanan birlik ve beraberliğin dillere destan olduğunu şahsıma ilettiler. Genel Merkezimiz Sakarya’ya müteşekkir olduklarını iletmemi istediler. Hepinizden Allah razı olsun.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz