Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe

‘Darbeciler Bedelini Ödeyecek’

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 14:45
Sakarya Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “İş odaklı olarak bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bürokratlara kesin talimatımdır: darbecilerin yanında saf tutan herkes bedelini ödeyecek. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu darbecilerin karşısındayız” dedi.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kurmayları ile Meclis Toplantı Salonunda bir araya geldi. Büyükşehir Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Zafer Poyraz ve Sezar Ercan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve Büyükşehir ve SASKİ bürokratlarının yer aldığı toplantıda darbe kalkışmasında izlenen yol haritası ve devam edecek mücadele süreci ele alındı.

Darbecilerin Karşısındayız
Başkan Toçoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak hezimete uğrayan darbe girişiminde örnek bir sınav verdiklerini söyledi. Toçoğlu, “İş odaklı olarak bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bürokratlara kesin talimatımdır: darbecilerin yanında saf tutan herkes bedelini ödeyecek. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu darbecilerin karşısındayız. Milletine silah doğrultanlara, vatandaşını şehit edenlere selam verenler bizden değildir. Şunu aklınızdan çıkarmayın: darbeci hainler başarılı olsalardı, biz de bugün burada olamayacaktık” diye konuştu.

Nöbetimizi Sürdüreceğiz
Adaletten ayrılmayacakları vurgusunu da paylaşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Ayan beyan darbecilere destek olan, onlara sempati besleyen her kimse bundan böyle bizimle çalışmayacak. Meydanda daha ilk gün vatandaşımız şunu söyledi: ‘Başkanım canımızı veririz, sizi vermeyiz.’ Halkımızın gösterdiği bu büyük sahiplenmenin gereği neyse yapacağız. İlk dakikadan bu yana örnek bir organize hareket izledik. Bu devam edecek. Dediğim gibi; darbe girişiminin diğer sonucunu düşünerek hareket edeceğiz. Eğer kazanan o hainler olsaydı ne olacaktı? Mücadelemize devam edeceğiz. Meydanlardaki nöbetimizi sürdüreceğiz” dedi.

Önlemleri Alacağız
Toçoğlu açıklamalarının devamında ise, “Kışlaların önüne iş makinelerini, kamyonları konuşlandıran tüm ekibimizi tebrik ediyorum. Zor zamanda örnek bir cesaret gösterdiler. Önlemlerimizi alacağız. Bu sürecin tüm sevk ve idaresi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bendedir. Tüm bürokratlarımızla Demokrasi Meydanı’ndaki nöbetimizi sürdüreceğiz. İlk günden bu yana meydanlarda, milletimizleyiz. Bizlere sahip çıkan Sakarya halkına karşı, şehrimize, ülkemize karşı sorumluluğumuz bellidir. Aynı şekilde çalışmalarımız devam edecek. Bunun yanında asfalt çalışmalarımız, diğer projelerimiz üzerindeki çalışmalar da aralıksız sürecek” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz