Son Dakika
12 Ocak 2019 Cumartesi

Türk Dil Bayramı’nda Başkan Alemdar’a Misafir Oldular

26 Eylül 2017 Salı, 20:35
Sakarya Üniversitesi öğrencileri, Türk Dil Bayramı münasebetiyle Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a misafir oldu. Öğrencilerle tek tek sohbet eden ve öğrenim gördükleri bölümler hakkında gençlerden bilgi alan Alemdar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkçe’nin önemine değindi.

SAKARYA – Serdivan

Kültür denilince akla ilk gelen şeyin dil olduğunu vurgulayan Başkan Alemdar, Türkçe’nin, milletimizin duygu ve düşüncelerini, kültürel değerlerini tüm dünyaya ifade etme işlevinin yanı sıra birlik ve beraberliğimizi de perçinleyen en önemli zincir olduğunu belirtti.

Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi

Türkçe’nin dünyanın en zengin dillerinden birisi olduğunu ifade eden Alemdar, “Türkçe, duygu ve düşüncelerimizin, maddi ve manevi değerlerimizin biriktirildiği milli hazinemizdir. Türkçemize sahip çıkmak ve onu gelecek nesillere en güzel şekilde aktarmak hepimizin görevidir.” dedi.

En Güzel Dil

Farklı ülkelerden gençlerin de yer aldığı ziyarette öğrenciler, yeni bir lisan öğrenmek için en güzel dilin Türkçe olduğunu belirterek Başkan Alemdar’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz