Son Dakika
04 Aralık 2018 Salı

Taha Toplu ‘Sivil Katılım Daha da Güçlenecek’

25 Ocak 2016 Pazartesi, 17:53

TUİK tarafından açıklanan İllerde Yaşam Endeksi ile ilgili açıklamalarda bulunan Sakarya Büyükşehir Çözüm Masası Müdürü Taha Toplu, “Sakarya’da yerel demokrasinin gelişmesi adına da çok çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Sivil katılım daha da güçlenecek. Halkımızın yönetime katılımı ve süreçlere etkisi daha da artacak. Daha fazla çalışacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası Müdürü Taha Toplu, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan İllerde Yaşam Endeksi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sakarya’yı 81 il arasında 1’inci sıraya taşıyan birçok başlıkta sonucun yer aldığı endeksin memnuniyet yarattığını belirten Toplu, daha fazla çalışma vurgusunda bulundu.

Sakarya Farkı
Sivil katılım endeksi ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Taha Toplu, “TUİK tarafından açıklanan veriler hepimizi ziyadesiyle memnun etti. 81 il arasında yaşam kalitesi olarak şehrimiz 2’inci sırayı aldı. Konut ve sivil katılım endekslerinde ise Sakarya farkını ortaya koydu ve sıralamada 1’inciliği elde etti. Özellikle sivil katılım konusunda Büyükşehir Belediyesi eliyle önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu sonuçların çalışma aşk ve şevkimizi pekiştirdiğini söyleyebiliriz” diye konuştu.

Sivil Katılım
Toplu, “Sivil katılım konusunda örnek çalışmaları hayata geçirdik. Projelerin adını gerçekleştirilen anket çalışmaları ile birlikte veriyoruz. Bunun yanı sıra vatandaş memnuniyetini ölçmede kilit bir rolü olan proje memnuniyet anketleri ile vatandaşlarımızla güçlü bir diyalog kuruyoruz. Çözüm Masasını ziyaret eden hemşerilerimizin sorunlarına çözüm önerileri getiriyor, vatandaşlarımız ve ilgili birimlerimiz arasında köprü görevi görüyoruz. Böylece karşılıklı bir iletişim kuruyor; güçlü bir diyalog eşliğinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Güçlü İletişim
Yerel aktörler ile devam eden çalışmalara da değinen Taha Toplu, “İlçe belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve diğer aktörlerimizle de güçlü bir diyalog içerisindeyiz. Hayata geçirilen hizmetlerde tüm paydaşlarımızın görüşlerini alıyoruz. Muhtarlarımız bize bir tık kadar uzaklar. SEMOS programı ile muhtarlarımız tüm talep ve önerilerini anında tarafımıza iletebiliyor. Sakarya’da yerel demokrasinin gelişmesi adına da çok çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. TUİK verileri bizi çok sevindirdi. Tüm meslek örgütleri ile bir aradayız. Sivil katılım daha da güçlenecek. Halkımızın yönetime katılımı ve süreçlere etkisi daha da artacak. Daha fazla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz