Son Dakika
07 Aralık 2018 Cuma

Serdivan’da Kaldırım Küreme Makineleri Devrede

25 Ocak 2016 Pazartesi, 17:50

Serdivan Belediyesi kar timleri; 24 saat aralıksız çalışarak; ana arterler, hastaneler, ibadethaneler, kamu binaları, köy yolları olmak üzere Serdivan’ın merkezinden en uç yerleşim yerine kadar bütün yolları ulaşıma açtı. Ekipler yol açma, küreme ve tuzlamanın yanı sıra vatandaşların olası kaza ya da kazalara maruz kalmamaları için yaya kaldırımlarında ve yol kenarlarında da kar temizliği çalışmalarını sürdürdü.

Serdivan genelinde karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz devam ederken, vatandaşların güvenli ve sağlıklı ulaşım sağlayabilmeleri için kar timleri hem elle hem de kaldırım küreme araçlarıyla gün boyu kaldırımlardaki kar ve buz yığınlarını temizledi.

Başkan Alemdar Nöbetteydi

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ilk karın yere düşmesi ile birlikte, karla mücadele ekiplerini koordinasyon merkezinden yönlendirip, sonrasında çalışmaları birim müdürleriyle birlikte yerinde inceledi. Yapılan çalışmaları anlık olarak twitter takipçileriyle paylaşan Alemdar, sosyal medya üzerinden gelen talepleri de değerlendirerek güzergahlara anında müdahale edilmesini sağladı.

Tüm Yollar Açık

Tüm il genelinde olduğu gibi Serdivan’ da da etkili olan kar yağışına rağmen, alınan tedbirler ve kesintisiz çalışmalar sayesinde ilçe sınırları içerisindeki tüm yolların açık olduğunu ifade eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ‘’Şu anda kapalı hiçbir köy yolumuz yok. Ekiplerimiz üç vardiya olarak 24 saat mahallelerimizde, köy yollarımızda kısacası Serdivan’ın her noktasında çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlarımızın zorlu kış koşullarından etkilenmemeleri ve günlük yaşamlarını daha rahat idame ettirebilmeleri için karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.’’ dedi.

Başkan Alemdar, ayrıca vatandaşların kar yağışına bağlı olarak yolla ilgili tüm taleplerini Serdivan Belediyesi’ nin 444 54 50 numaralı çağrı merkezine 24 saat iletebileceklerini hatırlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz