Son Dakika
14 Ocak 2019 Pazartesi

Sakarya Kent Şurası Kentsel Dönüşüm’ü konuştu

01 Kasım 2017 Çarşamba, 23:15
Sakarya’nın tanınmış iş adamlarının bulunduğu Kent Şurası, Serdivan TunaTan Tesisleri’nde gerçekleştirilen programda bir araya geldi. Kentsel Dönüşüm, TOKİ ve şirketlerin adres değişikliği konularının görüşüldüğü toplantıda Kent Şurası Kurucu Başkanı Erol Hacıeyüpoğlu, Mevcut Başkan Yavuz Deniz ve Kent Şurası üyeleri hep birlikte yemek yedi.

SAKARYA

Serdivan TunaTan Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Sakarya’nın tanınmış iş adamları ve davetliler katılırken Kent Şurası’nda tartışılan ilk konu şirket adreslerinin değişmesi durumunda şirkete ait araçların ruhsat değişikliği konuşuldu. Kurucu Başkan Hacıeyüpoğlu, “Adres değişikliği konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz, ödenen ücretler gerçekten çok yüksek. Şirketlerimiz için önemli bir durum, bu durumla karşılaştığımızda gerekli bilgili kesinlikle vermeliyiz ancak yapılan ödemelere indirim gelmeli” ifadelerini kullandı.

SAPANCA’DA YAŞANANLARA DEĞİNDİLER

Toplantının devamında Şehir Planlanması ve Kentsel Dönüşüm konusunda tartışan Kent Şurası üyeleri, Belediyelerden bekledikleri şehircilik ve kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı. Öte yandan Sapanca’da yapılan TOKİ konutlarıyla ilgili olarak talep olmadığı gerekçesiyle satılamayan 270 daire hakkında konuşan Kent Şurası üyeleri, yaşanan durumun değerlendirilmesi ve gelecekte yapılacak yatırımların bu değerlendirmeler doğrultusunda gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz