Son Dakika
16 Ocak 2019 Çarşamba

Sakarya Büyükşehir Meclisi O Projeyi Görüşecek

10 Temmuz 2016 Pazar, 16:52
Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Temmuz Pazartesi günü toplanıyor. 55 maddelik gündemin görüşüleceği mecliste Ferizli ve Söğütlü ilçelerini ilgilendiren dev altyapı yatırımı da oylanacak. Meclis üyelerinin onay vermelerinin ardından 45 milyonluk yatırımda süreç başlatılacak.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı 11 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu’nda, saat 14.00’da başlayacak oturumda 55 gündem maddesi meclis üyelerinin onayına sunulacak. Büyükşehir Meclisi aralarında imar planı değişiklikleri, komisyon raporları ve ilçe belediyelerinde tanzim olan meclis kararlarını oylayacak. Temmuz meclisinde ayrıca kuzey ilçelerini ilgilendiren dev altyapı yatırımı için kredi talebi de gündeme gelecek.

120 Kilometrelik Hat
Büyükşehir meclis üyeleri Ferizli ve Söğütlü’ye hizmet sunacak yaklaşık 45 milyonluk altyapı yatırımı için resmi görüşmeleri Temmuz Meclis Toplantısı ile tamamlayacak. Oturumda gündeme gelecek madde kapsamında Ferizli-Söğütlü Kanalizasyon Kollektör ve Şebeke Hatları İnşaatı Projesi için SASKİ’ye 36 milyonluk kredi kullanım yetkisi aktarılacak. Onayın ardından ise iki ilçeye toplam 120 kilometrelik kanalizasyon ve 40 kilometrelik içmesuyu hattı inşası için süreç başlatılacak.

Tarihe Karışacak
Kısa süre önce ihalesi tamamlanan yeni yatırım için Büyükşehir Belediyesi ve ihaleyi kazanan firma yetkilileri arasında protokol imzalanmıştı. Başkan Toçoğlu daha önce projeye ilişkin yaptığı değerlendirmede ise şunları söylemişti; “İki ilçemize inşa edeceğimiz kanalizasyon hattıyla bölgenin atıksuları 13 terfi merkezi aracılığıyla Karaman Atıksu Arıtma Tesisine ulaştırılacak. Projemizin tamamlanmasıyla Ferizli ve Söğütlü’de atıksu sorunu yaşanmayacak. Ayrıca hayata geçireceğimiz projemiz kapsamında Söğütlü’ye 40 kilometrelik içmesuyu hattı da inşa edeceğiz.”

Örnek Projelere Yetki Aranacak
Temmuz Meclisi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin dikkat çeken sosyal sorumluluk projeleri de meclis üyelerince karara bağlanacak. “Gönül Köprüsü İller Projesi” kapsamında kardeş şehirler olarak belirlenen Sakarya ve Siirt için gerekli adımlar atılacak. Siirt merkezine ulaştırılması planlanan sosyal yardımlar için meclis Başkan Toçoğlu’na yetki isteyecek. Oturumda gündeme gelecek bir diğer madde ise şehit ve gazi yakınlarının moral ve motivasyonunu yükseltici etkinliklerin ve eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için bina yapımını içerecek. Meclis üyeleri bu proje için Başkan Toçoğlu’na gerekli yetkilerin verilmesini de oylayacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz